Завод з переробки відходів від «Рокобан» в Кам’янському: відеопрезентація замість обговорення

Громадське обговорення наміру ТОВ «Рокобан» збудувати в нашому місті підприємство з переробки небезпечних відходів, заплановане на 24 березня, не відбулось через карантин. Підприємці пропонують громаді міста спілкування онлайн і звинувачують міську владу в перешкоджанні своїм намірам.

Автор: Валентин Фіголь.

ТОВ «Рокобан» зі своїм наміром будувати завод з переробки відходів в Кам’янському, біля Водяної балки, знову заявили про себе. Нагадаємо, вже вдруге скасовується громадське обговорення цього наміру. Першу спробу скасувала державна влада через формальні причини. Друга дата обговорень – 24 березня — була скасована через карантин. Міське самоврядування в особі директора департаменту екології Юрия Лисяка пообіцяла тримати ситуацію на контролі, щоб не дати підприємцям отримати дозвіл в міністерстві екології в обхід громади міста. Посадовець пообіцяв донести до міністерства позицію громади, яка висловилась негативно щодо намірів потенційного забудовника.

Тимчасом активісти поширюють в соцмережі зразки звернень до міністерства з зауваженнями щодо намірів «Рокобана». Автори гадають, що багато звернень буде сигналом для урядовців про негативну позицію мешканців міста.

«Наше підприємство, не зацікавлене в конфліктних ситуаціях з місцевими мешканцями. Метою нашої команди є безпечне поводження з небезпечними відходами та подальшим виготовленням м’ясокістної муки і тваринних кормів», — написали представники підприємства на своїй сторінці в ФБ.

«…корумпований чиновницький апарат місцевого рівня під керівництвом головного корупціонера міста, постійно перешкоджає впровадженню нашої планової діяльності. Яскравим прикладом такого перешкоджання являється ситуація, яка склалася з громадськими слуханнями, проведення яких було заплановане на 23.01.2020, а саме їх скасування. Всім нам добре відомо як діє корумпована державна машина», — написали підприємці.

Ось такі відходи збирається переробляти «Рокобан». Фрагмент з роліку.

ТОВ «РОКОБАН»,запевняє, що «готове ознайомити громадськість з презентацією проекту планової діяльності нашого підприємства, відповісти на запитання та переконати громадськість у безпечності виробничих процесів запровадження яких заплановано на нашому підприємстві».

ТОВ «РОКОБАН», готове ознайомити громадськість з презентацією проекту планової діяльності нашого підприємства

Наше підприємство, не зацікавлене в конфліктних ситуаціях з місцевими мешканцями. Метою нашої команди є безпечне поводження небезпечними відходами та подальшим виготовленням м’ясокістної муки і тваринних кормів. Проте, корумпований чиновницький апарат місцевого рівня під керівництвом головного корупціонера міста, постійно перешкоджає впровадженню нашої планової діяльності. Яскравим прикладом такого перешкоджання являється ситуація, яка склалася з громадськими слуханнями, проведення яких було заплановане на 23.01.2020, а саме їх скасування. Всім нам добре відомо як діє корумпована державна машина. ТОВ «РОКОБАН», готове ознайомити громадськість з презентацією проекту планової діяльності нашого підприємства, відповісти на запитання та переконати громадськість у безпечності виробничих процесів запровадження яких заплановано на нашому підприємстві.Презентація діяльності нашого підприємства мала відбутися 24.03.2020, але на жаль, у зв’язку з ситуацією, яка склалася у нашій державі, в наслідок запровадження карантину представити її громадськості у нас знову не вдалося.Наше підприємство надає свою презентацію шляхом її розміщення у загальнодоступній соціальній мережі Facebook.

Опубліковано ТОВ "Рокобан" Пʼятниця, 27 березня 2020 р.

Підприємство «надає свою презентацію шляхом її розміщення у загальнодоступній соціальній мережі Facebook».

Варто зауважити, що така процедура проведення громадських слухань не передбачена законодавством та іншими нормативними актами України. Через це громадські активісти занепокоєні, що ТОВ «Рокобан» може отримати дозвіл в обхід існуючих процедур та ігноруючи думку громадськості.

Минулого разу громадськість міста рішуче виступили проти будівництва заводу

Не зрозуміло, чому компанія звинувачує у скасуванні перших слухань саме місцеву владу, коли рішення приймалось міністерством екології? А приводом для скасування стали численні порушення процедури громадського обговорення, у тому числі і зміна місця проведення слухань. Наразі у місцевої влади немає повноважень скасовувати такі слухання, рішення про їх проведення чи скасування приймають або замовник слухань, або ж міністерство. Тож ця заява схожа на спробу замовника будівництва надавити на місцеву владу, аби отримати дозвіл на побудову у центрі Камянського заводу з переробки небезпечних відходів.

Читайте також: