У Кам’янському знову мітинг проти «Рокобану»

У Кам’янському знову мітинг проти «Рокобану»

Не дозволити відкрити в Кам’янському завод з переробки небезпечних відходів ТОВ «Рокобан» – таку мету поклали собі учасники мітингу, який провели мешканці 12 березня.

Автор: Валентин Фіголь.

До півсотні людей, включаючи десяток поліцейських, зібрались 12 березня на перетині Січеславського шляху та проспекту Конституції. Люди сховались від холодного вітру за будівлею поліклініки.

мітинг РокобанУчасники мітингу говорили про те, що ТОВ «Рокобан», незважаючи на спротив громади Кам’янського, отримало державну ліцензію на поводження з відходами. Міське самоврядування, як говорили оратори, недостатньо активно захищає інтереси громади в цьому питанні. Мовляв, обіцяло міське самоврядування позбавити «Рокобан» можливості користуватись земельною ділянкою, взятою в оренду у ТОВ «Адрастея» – і не зробило цього. На думку учасників мітингу, міська рада могла би відмінити своє рішення від 2016 року, яким земельну ділянку, де планується будувати завод, було передано ТОВ «Адрастея».

Як говорилось на мітингу, 18 березня в Києві відбудеться суд за позовом Кам’янської міськради до Міндовкілля про скасування висновку міністерства по ОВД, наданому ТОВ «Рокобан». В суді планують бути присутніми і представники громади міста. Тому учасники мітингу прийняли резолюцію, яку вручать міській владі. На думку підписантів резолюції, вона надасть ваги позиції міського самоврядування Кам’янського в суді 18 березня. «Щоб судді бачили, що є така позиція громади міста – ми проти заводу «Рокобан»!» – резюмували люди, підписуючи резолюцію.

В резолюції – звернення до міського самоврядування, щоб відібрали землю в забудовника і добились скасування висновку Міндовкілля по ОВД. Від власників ТОВ «Рокобан» учасники мітингу зажадали відмовитись від наміру будувати завод в Кам’янському.

мітинг проти Рокобану

На мітингу виступила жінка, яка поділилась досвідом мешканців Верхньодніпровська, де працювало якийсь час підприємство з переробки відходів скотарства. Так люди не знали, куди від смороду тікати!.. Півроку громада боролась з підприємцями, при фактичному ігноруванні проблеми з боку міської влади. Потім люди почали просто робити так, що підприємству стало незручно працювати. І підприємці забрались геть.

«Треба об’єднуватись і готуватись до боротьби, до активних дій!» – вигукували кам’янчани.

На мітингу не було нікого з представників міського самоврядування. Тому організатори повідомили, що передадуть резолюцію до міськради Кам’янського.

Читайте також:

Влада Кам’янського налаштована боротися з ТОВ «Рокобан»