Зменшити місцеві податки просить мікробізнес владу Кам’янського

Попередити масове розорення підприємців, зменшивши їм сплату єдиного податку, просять представники мікробізнесу міського голову та депутатів міської ради Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Від імені «представників мікробізнесу – фізичних осіб» (цитата з тексту звернення) до міського самоврядування звернувся відомий підприємець та політик Андрій Нестеренко.

Карантин не дає працювати багатьом підприємцям. Заборона стосується, переважно, діяльності підприємців-фізосіб першої та другої груп платників єдиного податку. Це торгівці непродовольчими товарами, надавачі різних послуг населенню – громадське харчування, парикмахерські та косметологічні тощо.

Через карантин підприємці не можуть заробляти гроші. А платити єдиний податок щомісяця все одно мусять, нагадали автори звернення.

Кількість заражених росте, влада прогнозує продовження карантину, акцентують підприємці. Економісти прогнозують, що через карантин багато українців збідніють, втратять платоспроможність. Отже, люди не зможуть купляти щось чи замовляти послуги навіть після карантину. Не буде купівлі – підприємці розоряться. Підприємці розоряться – не будуть платити до міського бюджету єдиний податок. А наймані робітники, які втратять роботу через банкрутство підприємств мікробізнесу, не платитимуть податок з доходу фізосіб – перший за значимістю наповнювач бюджетів територіальних громад (приблизно 700 мільйонів гривень торік).

Верховна Рада в березні прийняла закон, щоб попередити такі наслідки. Цей закон дозволяє підприємствам користуватись податковими «карантинними» пільгами. Закон від 30 березня дає можливість міському самоврядуванню зменшувати ставку єдиного податку на час карантину.

Підприємці в своєму зверненні просять міське самоврядування Кам’янського застосовувати в період карантину та в перший місяць після його закінчення нульову ставку єдиного податку для підприємців першої та другої групи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування і ведуть діяльність, заборонену «карантинними» обмеженнями.

Також підприємці просять ввести на наступні після карантину півроку пільгову ставку оподаткування платників зазначеної категорії. А саме, запровадити ставку в розмірі 5% від прожиткового мінімуму для підприємців першої групи та 5% від мінімальної заробітної платні – для другої групи.

Запропоновані заходи, на думку авторів звернення, має підтримати місцевий мікробізнес в скрутних умовах і дозволити йому вижити.