Газопостачальники в Кам’янському змушують ОСББ платити за огляд газових мереж

Газовики відключають будинки ОСББ від газопостачання, змушуючи укладати угоди про обслуговування внутрішньобудинкових газових комунікацій. Міське самоврядування не може допомогти мешканцям, бо закон на боці газовиків, визнають посадовці.

Автор: Валентин Фіголь.

Гострий момент у стосунках між ОСББ та газопостачальниками обговорювався днями представниками сторін та місцевого самоврядування. Про конфліктну ситуацію розповів Дмитро Губський, начальник відділу взаємодії з органами самоорганізації населення Кам’янського.

Відбувається це приблизно так. Газовики відключають газопостачання будинку ОСББ, бо хтось їм повідомив про виток газу з комунікацій. Щоб відновити газопостачання, постачальники вимагають укласти з ними угоду від ОСББ на обслуговування внутрішньобудинкових комунікацій від вводу в будинок до газових приладів в квартирах.

«Мешканці не проти, тим більше це вимога закону, — пояснив Д. Губський, — але людей обурюють апетити газопостачальників!» Газовики вимагають, щоб, наприклад, 5-поверхова «хрущовка» платила їм 25 тисяч гривень на рік.

Дмитро Губський

«За ці гроші вони фактично просто оглядатимуть труби, якими розпоряджались багато років, не міняючи і не оновлюючи! Люди вважають, що це несправедливо». – прокоментував позицію членів ОСББ посадовець.

Позицію газовиків озвучив активістам самоорганізації Григорій Макух, очільник «Міськгазу» в Кам’янському. Він пояснив, що угоди – вимога законодавства, а розцінки у газопостачальників надходять на місця ієрархічно.

Представникам будинків було запропоновано спілкуватись з паном Макухом індивідуально.

«Якщо збирати з кожної квартири, то гроші наче й невеликі (приблизно 300 гривень на рік – прим. «Пильний погляд»), — коментує ситуацію, в якій опинились правління ОСББ пан Губський. – Але ж спробуй пояснити мешканцям необхідність додаткових видатків!..)»

На думку посадовця, міське самоврядування тут нічим не зарадить мешканцям – українська нормативна база захищає постачальника. Хіба що місто платитиме замість ОСББ…