Хроніки коронавірусу: у Кам’янському 5 нових випадків. Місто у трійці захворюваності по області

У епідемії немає вихідних, тож учора ввечері стало відомо про інфікування корона вірусом ще 5 мешканців нашого міста. Про це без подробиць повідомили на сайті Дніпропетровської обласної адміністрації. Таким чином у Кам’янському офіційно підтверджено діагноз вже у 19 мешканців.

Автор: Сергій Гузь.

Вчорашній святково-карантинний день поєднував заклики залишатись вдома та привітання з Великоднем. Як і зазвичай, більшість офіційних установ та прес-служб працюють у режимі вихідного дня, тож інформації було небагато. Ввечері 19 квітня стало відомо про 8 нових випадків захворювання на COVID-19: 3 у Підгорному і відразу 5 у Кам’янському. Всього за добу в області було зроблено 192 ПЛР-тести, — повідомляє обладміністрація.

На сайті Дніпровського обласного лабораторного центру, який і робить ці дослідження, інформація є лише станом на ранок 19 квітня (тобто, відомості за попередню добу) – 110 хворих по області. З додаванням нових відомостей, кількість хворих зростає до 118. Поки що темпи захворюваності в області та країні загалом значно нижчі, ніж це було у Італії та Іспанії, і не перевищують 10% на добу. Схоже, що попри загальну нелюбов до карантинних обмежень — вони таки діють ефективно.

Найбільше в області хворих станом на вчорашній вечір було у Першотравеньску – 29, на другому місті по кількості хворих Дніпро – 21 особа. У Кам’янському з урахуванням останніх відомостей – 19 хворих на COVID-19.

Як бачимо, кількість хворих у цій статистиці не залежить від розміру міста чи населеного пункту. Тож не варто розраховувати, що епідемія пройде десь у іншому, великому місті, а краще дотримуватись санітарної безпеки. Україна входить в найбільш загрозливий етап розвитку епідемії. Наступні два тижні покажуть, наскільки ефективно спрацював і сам карантин, і протиепідемічні заходи влади та медичних фахівців. Влада обіцяє зняти суттєву частину карантинних обмежень за умови, що поширення коронавірусу не прийме загрозливих та неконтрольованих масштабів.