«Карантинна» сесія міськради в Кам’янському: підготовка до дистанційного режиму і нагальні гроші на медицину

Позачергову сесію міської ради 3 квітня зібрали нагально, щоб підготуватись до можливої роботи в дистанційному режимі, та виділити гроші на підготовку протиепідемічних заходів. Про деякі питання сьогоднішньої сесії розповів Олександр Залевський, секретар міськради.

Автор: Валентин Фіголь.

Міськрада внесла зміни до власного Регламенту. Відтепер у міського самоврядування є ще одна форма роботи – дистанційна. Тобто, в період карантину абощо депутати можуть не збиратись до будівлі міської ради, а голосувати здалеку. Як це буде практично – поки невідомо. Чи у форматі відеоконференцій, чи якось ще… Незрозуміло, як депутати засвідчуватимуть своє волевиявлення: може, заведуть собі електронні підписи, може, підніматимуть руки під відеозапис, або голосуватимуть на паперових бюлетенях, які потім якось доставлятимуть до міськради…

«Сподіваюсь, до цього не дійде, — прокоментував майбутню новацію О. Залевський. —  До наступної сесії може змінитись ситуація».

Ще одна причина, з якої сесію зібрали нагально – необхідність виділити з бюджету міста 13,5 мільйонів гривень на боротьбу з епідемією. Гроші будуть забирати з інших потреб, розповів пан секретар: 11 мільйонів, наприклад – з міської частки співфінансування ремонту двох учбових закладів. Там ще залишилось мільйонів 20, зазначив О. Залевський. Якщо з державного бюджету гроші надійдуть, то проект можна буде продовжити. Також трохи грошей позабирають в депутатів та органів самоорганізації населення — з тих, що на виконання їхніх повноважень.

Сесія прийняла кілька рішень по земельним питанням. Бо потім дистанційно їх буде важко обговорювати, прокоментував пан секретар міськради.

Щоб скоротити час спільного перебування в сесійній залі, депутати однотипові питання голосували по кілька зараз, пакетами.

«Шкода, що були змушені обмежити доступ громадян до сесійної зали», — прокоментував «карантинний» режим сесії О. Залевський.  Але це все задля безпеки громадян – щоб не скупчувались, нагадав він про карантин.

Читайте також: