Карантин та собачі справи в Кам’янському: вся надія – на волонтерів

Карантин та собачі справи в Кам’янському: вся надія – на волонтерів

Служба поводження з безпритульними тваринами в Кам’янському в умовах карантину продовжує опікуватись долею «менших братів» – без зарплатні і на кошти благодійників.

Автор: Валентин Фіголь.

Навіть в карантин не припинилась робота Центру стерилізації та тимчасового утримання безпритульних тварин, розташованого посеред житлового кварталу вулиці Долматова. Але ускладнилась діяльність закладу, відзначила Тереза Арутюнова, керівниця служби поводження з безпритульними тваринами. Персонал працює «скорочено»: замість трьох прибиральників – двоє, ловці працюють 3 дні замість 5, керівниця Центру теж бере щотижня один день відпустки за власний рахунок

Відомо, що сьогодні діяльність Центру практично тримається на волонтерах та благодійниках. Через карантинні обмеження волонтерам доводиться працювати за графіком «неповного робочого дня», а тварини потребують безперервного догляду, тому просто не вистачає рук.

Центр і в карантин продовжує збирати по місту, лікувати, стерилізувати та тимчасово утримувати волохатих «менших братів». Люди не перестали викидати на вулицю дорослих тварин та приплід. «Багато травмованих тварин люди викидають, почався сезон підкидання цуценят та кошенят…» – розповідає пані Тереза. Центр цілодобово отримує інформацію: «Заберіть з вулиці цуценя!.. Підкинули кицьку!.. »

Проблемою лишається брак фінансування. Працівники служби поводження з тваринами мають заборгованість із заробітної платні ще з березня… «Добре, що волонтери працюють не за гроші, – відзначає Т. Арутюнова. – Важко, звичайно, але терпимо! Люди приносять гроші та продукти, дякуємо всім небайдужим до долі тварин!»

Вийшов з ладу котел для приготування їжі тваринам. Замовили запчастини, але коли то буде!.. А годувати підопічних сухим кормом надто дорого – його треба десь пів центнери на добу. «Волонтери купили простроченої ковбаси та м’яса – поки тримаємося», – розповідає керівниця Центру.

Центр розташовано у колишніх майстернях ЖЕКу ПХЗ, навкруги – житлові квартали. Тому собаче виття й гавкіт луною розлягаються навкруги: вдень і вночі цей, як його називають місцеві мешканці, «пекельний концерт» чують від проспекту Свободи до вулиці Сагайдачного.

«Скільки на наш гамір люди вже скаржились!..»  – констатувала принагідно пані Тереза.

«Ми спочатку обурювались, скаржились. А потім придивились і зрозуміли – їм діватись ніде!» – коментує ситуацію старший сусіднього житлового будинку Олег Бойко.  

Занепокоєння працівників Центру та зоозахисників викликає те, що мешканці міста нервують через собак, а відтак дехто поводиться з тваринами жорстоко. Час від часу тварин вбивають – як було минулої зими на вулиці Матросова, де місцевий мешканець розкидав отруту, від якої загинули кілька собак. Поліція начебто встановила підозрюваного, але далі справа поки не просунулась. «Поліція віддала нам труп собаки на відповідальне зберігання для експертизи – і забула…» – коментує ситуацію Т. Арутюнова.

Міське самоврядування ще торік обіцяло переселити Центр, побудувавши притулок для тварин на колишній  території КП «Зеленбуд» по вулиці Широкій. Попередня вартість об’єкту – десь 12 мільйонів гривень.