Обіцянка чистішого неба від металургів Кам’янського та успіхи юних талантів на онлайн-конкурсах

На Дніпровському меткомбінаті в конвертерному відділенні виконано ремонт, від якого металурги обіцяють екологічний ефект – зменшення викидів в атмосферу.

Тимчасом діти Кам’янського освоюють дистанційні форми саморозвитку – успішно виступають в творчих онлайн-конкурсах.

Автор: Валентин Фіголь.

Хмара над конвертером поменшає?

На ДМК завершено поточний ремонт механізму, який створює тягу повітря в печі прожарювання феросплавів конвертерного відділення. Конвертерне відділення – це та висока споруда на території ДМК, яку добре видно з центру Кам’янського, і з якої час від часу суне то чорна, то руда курява.

Ремонт, як повідомили металурги, проводився за наказом дирекції якраз для того, щоб поліпшити екологічні показники виробництва.

Справа в тому, що механізм, який потребував ремонту, створював потужний повітряний струмінь, який просушував феросплави і відводив до очисних споруд пилюку, що при цьому утворювалась. Просушені феросплави додавались до криці.

Тверді часточки пилу, як абразив, з часом попротирали до дірок короб забірника повітря. Крізь ці дірки курява з попелом вилітають хмарою просто в повітря, пояснив Михайло Аносов, заступник начальника конвертерного цеху з інжинірингу. За його словами, проведений ремонт дозволить позбутись цієї хмари. В ході ремонту було замінено короб, відрегульовано механізми та крильчатка димососу, проведено ревізію електрообладнання.

Успіхи на онлайн-конкурсах

Успішно виступили учні КНЗК «Школа мистецтв м.Кам’янського» на Міжнародному творчому конкурсі TOGETHER FOR FUTURE. Конкурс пройшов за підтримки мерії міста Румбурк, Чехія та під патронатом мера міста Румбурк Люмира Куса. Конкурс відбувався дистанційно: учасники надсилали домашнє відео з своїми виступами міжнародному журі з педагогів і фахівців галузі культури.

Конкурс був організований з метою допомоги дітям і молоді не втратити творчої активності в умовах карантину.  Організатори зазначають, що намагались сприяти збереженню можливості спілкування, обміну досвідом та встановлення міжнародних творчих контактів в умовах ізоляції.

Юний гітарист Андрій Золін переміг у віковій категорії 14-17 років. Ще п’ятеро юних музикантів стали призерами та дипломантами конкурсу.

«Школа мистецтв» отримала лист-подяку міського голови міста Румбурк за високий рівень підготовки учасників конкурсу.

Також наша юна землячка є серед переможців першого відкритого Всеукраїнського фестиваль-конкурсу мистецтв та творчості “Home Online Fest». Пятикласниця Ольга Горбатенко з ліцею №13, вихованка студії сучасного танцю “Fleur», стала лауреатом першого ступеню в номінації «Сучасна хореографія». Журі також оцінювало виступи учасників по відео.

Конкурси, як відзначають учасники, не стали менш емоційними через їх дистанційність.