Нові майданчики збору сміття, покоси трави та самовільний благоустрій в Кам’янському

Нові майданчики збору сміття, покоси трави та самовільний благоустрій в Кам’янському

Комунальники проводять планові заходи з благоустрою в місті, а також встановлюють нові майданчики для збирання твердих побутових відходів за міською програмою «Чисте місто».

Тимчасом мешканці міста самотужки і на власний розсуд впорядковують прибудинкову територію, формально вчиняючи адміністративне правопорушення.

Автор: Валентин Фіголь.

Весняний благоустрій Кам’янського триває. Сьогодні комунальники продовжували прибирання вулиць міста. Почались планові роботи з покосу трави на газонах: сьогодні косарі добрались вже до внутрішньоквартальних територій.

Траву косять згідно розкладу, затвердженого департаментом ЖКГ: на центральних вулицях – підрядники департаменту, на прибудинкових територіях – підрядники КП УКОЖФ. Нещодавно департамент ЖКГ провів тендер на послуги з викошування та згрібання трави на 19 мільйонів гривень. Поки що не видно, аби скошену траву хтось згрібав.

Продовжуються роботи з облаштування нових майданчиків для збирання побутових відходів. В цьому році на встановлення та ремонт таких майданчиків в місті заплановано витратити приблизно 5 мільйонів гривень. Вартість робіт з капремонту одного майданчика, в залежності від кількості робіт по його спорудженню, може коливатись, згідно даних тендерів, проведених департаментом ЖКГ, від 80 до 140 тисяч гривень.

Мешканці міста також вийшли на прибудинкові території і на власний розсуд виконують їх благоустрій: встановлюють клумби та огородження палісадників, висаджують рослини.

Часто така ініціатива мешканців потім приводить до конфліктів між сусідами або з комунальниками. Комусь заважає клумба чи саморобна качелька – і готова сварка з викликом поліції…

Варто зауважити: щоб не траплялось сварок через долю саморобних об’єктів благоустрою, придумали Правила благоустрою, які є в кожному населеному пункті України. Є вони і в Кам’янському, прийняті свого часу міською радою.

Правила є обов’язковими для виконання на території міста всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, органами самоорганізації населення, а також громадянами. За порушення визначених норм винні особи притягуються до відповідальності, встановленої законодавством України.

Виконання робіт з благоустрою без затверджених проектів на виконання земельних робіт та відповідного ордеру, виданого міським самоврядуванням – це порушення норм благоустрою. Влаштування клумб, палісадників, встановлення лавочок та гойдалок – це якраз роботи з благоустрою…

Порушеннями правил благоустрою також вважаються:

– неналежний санітарний стан територій,

– влаштування звалищ побутового та будівельного сміття на прилеглій та дворовій території,

– стоянка транспортних засобів на газонах, самовільне розміщення на спорудах, стовпах, опорах та інших не відведених для цього місцях оголошень, плакатів, об’яв,

– відсутність відповідного дозволу на розміщення реклами,

– несвоєчасне косіння об`єктів рослинного карантину, забур’яненість,

– відсутність договорів на вивезення сміття або сплати за надані послуги,

– відсутність огорожі на місці розриття,

– відсутність урн для сміття, тощо.

Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність – штраф для громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, для посадових осіб та підприємців  – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Протоколи про порушення мають право складати уповноважені особи виконавчого комітету та органи внутрішніх справ.