Перший день послаблення карантину в Кам’янському: купелі в парку, мопед-«винищувач» та пропозиція з Одеси щодо озеленення

Перший день послаблення карантину показав, як мешканці міста скучили за прогулянками без масок. Пожвавився і автомобільний рух на вулицях. І вже ж не без пригод.

Тимчасом місцеві любителі рослин обговорюють різні ідеї щодо озеленення міста за принципом «дешево та швидко».

Автор: Валентин Фіголь.

Послаблення карантину в Кам’янському виявилось помітним. Людей в масках на вулицях міста значно поменшало. Можна навіть сказати, що перехожі в масках раптово опинились в меншості. Поки що тримають карантинні обмеження магазини і громадський транспорт. Люди виходять з супермаркету чи автобусу і знімають маски.

Загроза зараження корона вірусом ніде не поділась. В місті вчора було зареєстровано ще одного захворілого.

Відкрився центральний парк. Атракціони не працюють, майданчики кафе теж, але чимало людей гуляють в парку. Молоді люди катаються на велосипедах та самокатах, вправляються на тренажерах. Мами вмивають дітлахів у воді паркових фонтанів. Маски тут теж вже не в моді.

Водії помітили пожвавлення автомобільного руху. Можливо, люди виїхали на роботу – адже відчинилось чимало крамниць та інших підприємств. Наприклад, помітні підготовчі роботи до початку сезону на літніх майданчиках закладів громадського харчування в сквері проспекту Свободи.

Не обійшлось у понеділок і без дорожньо-транспортної пригоди в центрі міста посеред білого дня. На майдані Героїв перед виїздом на проспект Шевченка автомобіль «Шевроле-Авеа» наздогнав мопеда і врізався в нього ззаду. При цьому передня частина автомобіля відвалилась. Мопед, на перший погляд, не постраждав.

Тимчасом мешканці міста, небайдужі до проблеми озеленення, обговорюють в соцмережах – як можна озеленити місто швидко і недорого. Свій досвід створення живої огорожі з швидкоростучих рослин запропонувала Олена Цуркан, колишня мешканка Кам’янського.  В Одесі, де вона зараз мешкає, пані Олена створює живоплоти – огорожі з рослин. Це традиційна українська форма озеленення населених пунктів. Посаджені в рядок рослини, розростаючись, переплітались гіллям і утворювали щільні стіни, які одночасно були огорожами і давали кисень, очищували та зволожували повітря, захищали від вуличної куряви.

Створення живоплотів вздовж вулиць колись було розповсюдженою практикою і в Кам’янському. Залишки живих огорож подекуди можна побачити в старих житлових районах. На лівобережжі живоплоти зараз прикрашають вулиці, бо якраз розквітли.

Фактично відновленням живоплоту на проспекті Ювілейному займались в квітні підрядники департаменту ЖКГ, пересаджуючи туди кущі з проспекту Аношкіна.