«Собачі справи» в Кам’янському: спробу масового знищення тварин розслідує поліція

Протягом трьох діб в одному дворі було отруєно чотири собаки, ще одну застрелили. Зоозахисники домовились із поліцією про початок розслідування випадку замаху на життя кількох безпритульних собак.

Автор: Валентин Фіголь.

Першою жертвою невідомих вбивць стала собака, застрелена неподалік від будинку №5 по вулиці Матросова ще 1 лютого. Місцеві мешканці кажуть, що бачили високого худорлявого чоловіка в чорному, який стріляв у тварину з пістолета.

Наступного дня невідомий чоловік, за словами свідків, кидав з балкона будинку №5 по вул.. Матросова якісь шматки на вулицю, а беспритульні собаки їх підбирали та їли. Люди кажуть, що той самий чоловік раніше погрожував повбивати тварин, які мешкали поблизу будинку.

Під вечір 2 лютого діти помітили, що собакам зле: тварини скиглили, падали на землю, їх корчили судоми. Було схоже, що тварин отруїли, розповіла Тереза Арутюнова, керівник міської служби поводження з тваринами.

Серед дорослих мешканців двору знайшлись небайдужі, які знали, як рятувати отруєних тварин. Собакам було надано допомогу, їх швидко відвезли до пункту перетримки тварин на вулицю Долматова, 9а. Там тварин поклали під крапельниці. В результаті отруєні собаки вижили.

Наступного дня, 3 лютого, у дворі померла від отруєння ще одна безпритульна собака.

За фактом отруєння ввечері 2 лютого люди викликали поліцію. Поліцейські, за словами заявників, записали розповідь очевидців і сказали, що все одно цим ніхто не займатиметься…

Зоозахисники не заспокоїлись, і вдень 4 лютого на Долматова, 9а відбулась зустріч учасників порятунку отруєних собак, зоозахисників та поліцейських. На зустріч приїхали офіцери міського відділу поліції та Південного райвідділення поліції.

Поліцейські пильно розпитали свідків про події 1, 2 та 3 лютого. Пообіцяли розслідувати інцидент, якщо буде написана заява (на момент публікації такої ще немає – прим.ред.).

З 1 січня 2020 року в Україні посилено відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, нагадала Т. Арутюнова.