Про фейковий портрет Гітлера в кабінеті Залевського

Авторська колонка: Сергій Гузь.

Я ніколи не був прихильником націоналістів, скоріше навпаки. І тому ніколи не думав, що доведеться писати на захист когось з місцевих націоналістів. Та справа у тому, що попри наші політичні розбіжності, серед них чимало достойних та інтелігентних людей. Так, інколи в запалі дискусій вони можуть щось написати на емоціях, але ще ніколи такого не було, щоб хтось з них опускався до відвертої брехні про своїх опонентів. Ну, як мінімум мені таке не траплялося.

Та сьогодні побачив в мережі репост світлини з кабінету секретаря міськради Олександра Залевського, відомого в місті націоналіста та «свободівця». Знаю його як людину у своїх переконаннях дуже принципову, що може підтверджувати відомий багатьом напис перед входом в його кабінет про те, що як не знаєш української мови, то приходь з перекладачем.

Як державний діяч та посадовець, пан Залевський зобов’язаний спілкуватися українською мовою. Багато чиновників цей припис ігнорують, а от націоналіст Залевський навпаки – взяв його на озброєння, щоб і інші спілкувалися українською.

Так, чимало людей така принциповість обурює. Та впевнений, що ті, хто знають Залевського і спілкувалися з ним, знають і те, що він ніколи не відмовляє у спілкуванні. Журналісти міста завжди можуть йому подзвонити та отримати інформацію.

Та сьогодні на всю країну з Залевського намагались зробити фанатичного прихильника Адольфа Гітлера. Повідомлення на сторінці групи «Камень Ньюс» передрукували більше тисячі користувачів соцмереж. Воно потрапило на сторінку одного з лідерів ОПЗЖ Вадима Рабіновіча. І хоча фейковість фото видно неозброєним оком – тисячі коментаторів сприйняли її за достовірну, і, звісно, не обмежували себе у непристойних образах на адресу Олександра Залевського.

Пообідні на цю фейкову публікацію відреагував і сам пан Залевський. Нижче буде повністю наведена його відповідь. Але на останок додам: такі брудні методи політичної боротьби не роблять честі ані авторам ресурсу «Камень Ньюс», ані замовникам цього фейку, якщо вони були. Бо такі фото зовсім не схожі на жарт чи якусь політичну сатиру.

Так, журналістика може бути гострою, і викликати цим образу у тих, про кого пишуть. Але там, де починається брехня – журналістика закінчується. Там, де суть публікації зводиться до образ та приниження опонентів – закінчується і критика. Здається, це має бути без зайвих пояснень зрозуміло кожному читачу. Бо, як казав один з персонажів Булгакова: розруха не в клозетах, а в головах…

Ось так виглядав кабінет Залевського у лютому 2020 року під час спілкування з журналістом «Пильного погляду» Валентином Фіголем.

Спростування фейку Олександром Залевським:

Від 2018 року в Кам’янському діє група в популярних соцмережах так званих «ЗМІ» «Камінь News», яка публікує фейкові новини. Кожна їхня публікація — це нецензурна лайка, наклепи та неправдиві звинувачення на адресу конкретної особистості. Коментують публікацію самі ж творці фейкової новини з інших сторінок, заохочуючи скандали та розбрати. Можна скільки завгодно розвінчувати фейк, але осад залишається. Тому вони навмисно маніпулюють громадською думкою, поширюють неправдиву інформацію, іноді підкріплюючи її дещицею правди, щоб люди вірили в правдивість публікації. Такий собі історично відомий геббельсовський прийом ведення дезінформативної війни. Група ставить перед собою фінансові інтереси та політичні цілі замовників. Неправдиву інформацію, опубліковану на своїх ресурсах, вони використовують як зброю проти конкретних людей і через посередників вимагають заплатити десятки тисяч доларів за припинення цькування.
В одній з останніх публікацій група повідомила про те, що в моєму робочому кабінеті висить портрет Гітлера. Насправді творці фейкової новини за допомогою фоторедактора замінили на фото Гітлера картину-пейзаж кам’янської художниці Світлани Фоменко-Перекопської. В цей дурний фейк повірили сотні людей, публікація розлетілася різними регіонами країни. Фейком поспішив поділитися навіть одіозний українофоб Вадим Рабинович. А «Камінь-Ньюс», надуривши пів країни, боягузливо видалив брудну новину. Проте, я встиг звернутися до Служби Безпеки України та Національної поліції із проханням зафіксувати злочин та маю намір подати заяву про поширення нацистської символіки і наклеп.