Травнева сесія міськради Кам’янського: з обмеженнями, але «полегшеними»

Депутати міськради на 42-ій сесії схвалили всі питання порядку денного – основні й додаткові.

Автор: Валентин Фіголь.

Сесія 29 травня пройшла в умовах карантинних обмежень. Не було публіки та запрошених – лише депутати, кілька посадовців міського самоврядування та поліцейських, і журналісти.

Втім, далеко не всі депутати дотримувались навіть таких обмежень, як носіння захисної маски.

Депутати схвалили без обговорення всі проекти рішень. Порядок денний сесії складався з 18 основних питань і десятка додаткових.

Про більшість проектів рішень майбутньої сесії «Пильний погляд» розповідав докладно. Сесія схвалила зміни до міських Програм та до бюджету: заплановано ремонтувати школи та лікарні, купувати медичне обладнання та закордонні трамваї. Передано в область функції замовника реконструкції школи №20 та ремонту тротуарів на центральних вулицях міста. Заплановано проектування світлофору на перехресті проспектів Свободи та Аношкіна і розширення лівобережного парку. Схвалений перелік робіт з децентралізації опалення в правобережній частині міста. Міський Центр здоров’я приєднано до міськлікарні №5. Виділені гроші на упорядкування міського звалища, внесено зміни до карти звалища. «Сподіваємось на розвиток», — прокоментував рішення щодо звалища Артур Круть, директор КП «Комунальник», яке опікується об’єктом.

Депутати зменшили ставку єдиного податку в травні для платників 1 та 2 груп до 0%. Скасували пайову участь у розвитку інфраструктури для промислових об’єктів.

Ще два питання, які було внесено до порядку денного перед сесією, варто деталізувати.

Міська рада схвалила запозичення до міського бюджету. Це був черговий крок для отримання містом запланованих іноземних кредитів на розвиток інфраструктури міста, пояснив секретар міськради Олександр Залевський: «Отримання кредитів – довгий шлях, і на кожному кроці потрібні узгодження, уточнення… І кожне таке уточнення потребує схвалення міським самоврядуванням».

Ще одне додаткове питання – збільшення числа штатних одиниць в закладах культури Кам’янського. Це робиться для того, щоб зберегти гуртки художньої самодіяльності, які функціонували в КСК «Дніпровець». Торік власники ДМК відмовились фінансувати свій будинок культури. Тренери спортивних секцій були працевлаштовані в спортивні заклади міста. Тепер міське самоврядування працевлаштовує викладачів танців – до муздрамтеатру та культурного центру «Кіноконцертний зал «Мир»».