Здичавіння територій та стихійне озеленення в Кам’янському

Здичавіння територій та стихійне озеленення в Кам’янському

Стихійне озеленення – традиційна ознака весни в Кам’янському. Саджати різні рослини люди починають скрізь, де їм заманеться.

Тимчасом самовільне озеленення, так само як і влаштування автостоянок, на території міста є адміністративним правопорушенням.

Автор: Валентин Фіголь.

Здичавіння територій та стихійне озеленення в Кам’янському - ФОТОРослини, які бур’яном ростуть на газонах та пустирях міста, є показниками здичавілості територій, розповів біолог Андрій Енбулатов. Наприклад, сьогодні скрізь буяє жовта квітка – калюжниця. Весняний ефемероїд, першоцвіт. «Вона дуже розповсюджена, але не є бур’яном через те, що вегетує дуже недовго. Вона реагує на відсутність рихлення клумб і є першою ознакою здичавіння території», – розповів про цю окрасу весняних газонів пан Андрій.

Щовесни мешканці Кам’янського починають благоустрій територій біля своїх житлових будинків. Одні люди влаштовують квітники та палісадники, інші – мостять автомобільні стоянки.

Здичавіння територій та стихійне озеленення в Кам’янському - ФОТО

Щороку через різне бачення благоустрою у дворі виникають конфлікти між сусідами. Хтось бачить посеред двору гойдалку, хтось – квітник. Комусь заважає дитячий гвалт попід вікнами, комусь – автомобільний вихлоп. Дехто кохається в ароматі квітів, а в декого на них алергія…

 

Здичавіння територій та стихійне озеленення в Кам’янському - ФОТОВ результаті одні сусіди починають корчувати дерева та гойдалки, інші – викликати поліцію та звертатись до ЗМІ. Обидві сторони конфлікту гаряче обстоюють саме свою точку зору на благоустрій загального двору.

Варто зауважити, що Правила благоустрою, затверджені міською радою, забороняють самовільні земляні роботи на території міста, в тому числі влаштування палісадників, квітників, висадження рослин тощо. Тобто, з точки зору Кодексу України про адміністративні порушення (КУпАП), порушниками є і ті, хто ладнає біля будинків квітники, і ті, хто лаштує автомобільні парковки.

Здичавіння територій та стихійне озеленення в Кам’янському - ФОТО