Бюджетний оптимізм міського самоврядування в Кам’янському

В повному обсязі виконано міський бюджет за 1 квартал по власним надходженням і майже повністю – по надходженням з держбюджету. Міське самоврядування планує навіть менше збирати грошей з наповнювачів бюджету, щоб підтримати бізнес.

Автор: Валентин Фіголь.

На травневій сесії міської ради депутати затвердили звіт про виконання міського бюджету за І квартал 2020 року.

Загалом до міського бюджету надійшло 536 мільйонів гривень, що становить 98,9% до затвердженого плану. За 1 квартал минулого року місто отримало на 263,5 мільйони гривень більше. В цьому ж році помітно зменшились надходження з державного бюджету: держава монетизує соціальні виплати та пільги, і роздає гроші безпосередньо отримувачам. А раніше ці гроші надходили офіційними трансфертами до скарбниці населених пунктів і ділились вже міськими органами самоврядування.

Доходи загального фонду становлять 513 мільйонів гривень, або 100,7% плану звітного періоду. У тому числі власні доходи загального фонду надійшли в обсязі 389 мільйонів гривень, або 100,9% до плану звітного періоду. З них 203 мільйони –з податку на доходи фізичних осіб, 131 мільйон – плата за землю. Наповнювачі сплатили до бюджету 30 мільйонів єдиного податку, 3,3 мільйони – податок на нерухомість.

Надходження з бюджетів вищого рівня до загального фонду отримані в розмірі 124 мільйони гривень — 100% плану. До спеціального фонду загалом надійшло 22,9 мільйони гривень, що становить 71% до плану звітного періоду. Оті 29% — це якраз гроші на соціальний захист.

Видатки за 1 квартал затверджено в розмірі 533 мільйони гривень. З них: 250 мільйонів – на освіту, 97,6 мільйонів – на охорону здоров’я, 60 мільйонів – на житлово-комунальне господарство, 38,7 мільйонів – на капітальне будівництво, 16,5 мільйонів – на соціальний захист та соцзабезпечення, 13,3 мільйонів – на культуру, 10,5 мільйонів – на фізкультуру та спорт тощо.

Представники міського самоврядування загалом оптимістично дивляться на бюджет-2020. Ще до сесії головний фінансист міста Лариса Шевченко, розповідаючи про бюджет депутатам міської ради, на питання щодо прогнозів відповідала стримано: «Все буде добре».

Міське самоврядування більше не просить власників промислових підприємств відмовитись від «карантинної» пільги по сплаті за землю. Навпаки – зменшує їм платежі до міського бюджету. Міська рада скасувала пайову участь у розвитку інфраструктури міста, яку платили промислові підприємства при будівництві нових об’єктів. Це зроблено, щоб допомогти промисловцям в непростій економічній ситуації, розповів Олександр Залевський, секретар міськради. Торік промисловці заплатили приблизно 4 мільйони гривень пайової участі. Тож підтримка підприємцям буде суттєвішою, ніж втрата для бюджету, зазначив секретар міськради.

На травневій сесії міськрада дозволила також зменшення ставки єдиного податку для підприємців 1 та 2 груп в травні 2020 року до 0%. Щоб підтримати бізнесменів в період карантину.