Справа про розбій та вбивство поблизу Кам’янського: суд допитав потерпілих

Кримінальну справу про розбійний напад на родину заможних фермерів, під час якого було вбито господаря дому, півроку розглядає суд Південного району Кам’янського. Сьогодні дружина та дочка зарізаного фермера розповідали про напад і про те, як вони впізнавали нападників по очах, статурах та голосах.

Автор: Валентин Фіголь.

Сьогодні відбулось чергове засідання суду, який розглядає резонансну справу про злочин, що трапився в грудні 2018 року в Божедарівці. Про перше засідання «Пильний погляд» розповідав свого часу.

Поліція протягом кількох місяців після нападу затримала трьох підозрюваних: П, К. і В. Громадянин П., віком 25 років, мешкає в Кам’янському. Його підозрюють в тому, що саме він зарізав господаря. К. і В. – приблизно того ж віку, теж не мешкають у Божедарівці. За неофіційною інформацією, їх поліцейські побачили на вулиці села скоро після скоєння злочину – молоді люди йшли узбіччям, і їх спершу навіть не затримали, а просто сфотографували. П., за попередньою інформацією, теж спочатку кілька місяців ходив до поліції як свідок, а потім раптово був затриманий і отримав повідомлення про підозру в скоєнні розбою, вбивства та незаконного заволодіння транспортним засобом.

Всі троє підозрюваних перебувають під арештом ще з минулого року.

Сьогодні потерпілі – мати та дочка господаря, розповідали про події того грудневого вечора.

Родина приблизно о 19 годині зібралась біля столу в літній кухні приватного домогосподарства. Зненацька знадвору загупотіли швидкі кроки і до приміщення вбігли троє кремезних людей. Вбрані вони були в однакові маскувальні костюми «під зиму» (якраз випав перший сніг тої зими). На головах – маски-«балаклави». Один з візитерів одразу стрельнув у повітря з пістолета. Невідомі закричали, щоб усі лягли на підлогу. За столом були: господар Г., його дружина Тетяна, дочки та чоловік дочки, громадянин Великобританії.

Невідомі позв’язували потерпілих скотчем. Потім зажадали, щоб їм віддали гроші та коштовності. Тимчасом почали плакати малі діти дочок господаря. Нападники розв’язали одну з дочок (дружину британця), щоб вона займалась дітьми. Жінка попросила нападників перейти до будинку, бо в літній кухні було холодно.

Двоє нападників – П і К, повели до хати дочок з дітьми, а третій – Б, лишився в кухні з батьками та зятем.

Жінок з дітьми посадили в одній з кімнат і прив’язали ноги скетчем. К., озброєний ножем та пістолетом, лишився біля них. «Він нам казав, що все буде нормально, бо в нього теж діти є», — розповіла Марія.

Скоро П. привів до кімнати британця, змусив лягти на підлогу і зв’язав, обшукав і забрав гроші – приблизно тисячу євро. Потім П. пішов у спальню батьків і повернувся звідти з якимось клуночком – Марії здалося, що то були ювелірні прикраси. Клуночок П. поклав до рюкзака на спині К.

Потім П і Б привели до хати господарів. Пані Тетяну посадили на диван, а господаря повели в іншу кімнату до сейфу.

К. тимчасом сказав, що до ранку вони усіх тут повішають. Раптом за стіною – в приміщенні, куди пішли господар з двома нападниками, пролунали кілька пострілів – 2 чи 3. До кімнати зайшли злочинці і потерпілий, який йшов важко і шкутильгав. Господар звелів дочці, щоб віддала нападникам і свою «заначку». Марія повела Б. до спальні, де віддала гроші. В цей час почула, як в іншій кімнаті почали кричати й гупотіти люди. Це К. і П. почали лупцювати господаря, аж поки той не втратив свідомість.

Потім, як каже пані Тетяна, вона почула чийсь голос з переговорного пристрою, що висів на голові у П. Хтось скомандував: «Валіть його, беріть машину і тікайте!». К. підняв господаря з підлоги, а П. вдарив його ножем у правий бік. Господар впав, обливаючись кров’ю. Нападники спробували забрати машину господарів, але та заглухла, і всі троє подались геть пішки.

Поки злочинці вовтузились з машиною, вони не давали дружині – медику за фахом, допомогти пораненому чоловіку.

Коли нападники пішли, потерпілі за допомогою ножиць звільнились від пут (в Марії руки були вільні). Потім побігли до сусідів покликати на допомогу (телефони нападники забрали)…

Від ножового поранення господар помер, не приходячи до тями.

Всі троє підсудних раніше заявляли про свою непричетність до нападу.

Потерпілі кажуть, що пізнали нападників по очах, бровах та фрагментах носів, що виглядали з розрізів масок. «Я ці очі вбивці ніколи не забуду!..» — заявила дружина загиблого і закликала П. зізнатись, бо тільки це його врятує.

Першу спробу впізнати нападників пані Тетяна зробила ще на початку лютого 2019 року, трохи більше як через місяць після нападу. Їй показали кілька груп людей в «балаклавах», але вона нікого не впізнала. Каже, що дуже хвилювалась.

А вже в кінці весни потерпіла оговталась і з другого разу впізнала всіх трьох. По фотографіях, де було видно фрагменти облич. І по голосах.

Так само – по очах, голосах, статурі та ході, впізнавала зловмисників і дочка зарізаного.

Обидві жінки наголошують, що помітили, як П. нечітко вимовляє літеру «с».

Потерпілі впевнені, що не помиляються. Розповідаючи про події, вони впевнено називають нападників по ролях: мовляв, П. робив те й те, К. – те, Б. – це і оте.

Потерпілі відповіли на запитання адвокатів, які уточнювали обставини та деталі впізнання фігурантів справи.

Головуючий суддя Скиба оголосив перерву в розгляді. Наступне засідання відбудеться 30 червня о 13 годині.

Читайте також: