Каналізація в Кам’янському: гостра проблема зі специфічним ароматом

Проблема аварійних витоків з міської каналізації загострюється в спекотну погоду.

Автор: Валентин Фіголь.

«В лайні броду немає», — говорить мудрий народ. В цьому сьогодні зранку могли пересвідчитись ті, хто переходив вулицю Воробйова між перехрестями з вулицями Сагайдачного та Республіканською. Охочі можуть перевірити справедливість цього вислову – пахтітиме ще й завтра.

Трапився черговий аварійний випадок на каналізаційному колекторі на перехресті Воробйова-Сагайдачного. Комунальники прочистили колектор і фекальні води повернулись у своє підземне русло. Але за кілька годин витоку тони каналізаційних стоків проклали брудні доріжки аж до Республіканської. Над тротуаром та проїжджою частиною дороги стоїть гострий специфічний сморід.

Це пахтять так звані каналізаційні гази – продукти розкладення компонентів каналізаційних стоків. Тобто відходи життєдіяльності, які потрапили в каналізацію, тепер лежать на асфальті і випаровуються на сонечку.

І сморід – це не лише неприємні відчуття! Природа так придумала, що неприємний запах означає, що від його джерела слід триматись якнайдалі. Адже в даному випадку ми маємо нюхати продукти розкладання того, від чого наш організм саме звільнився.

Якщо почитати підручники з екології, то можна дізнатись, чим це пахтить на вулиці Воробйова (і на будь якій іншій, де стався виток з каналізації).

Отже, в складі каналізаційних газів маємо:

  • сульфід водню або сірководень (пахощі тухлих яєць і промзони Південного району),
  • метан, який горить, наприклад, на міському звалищі,
  • аміак (аромат промзони «Азоту»),
  • вуглекислий газ (бульбашки в газованих напоях).

Сірководень токсичний для кисневих систем організму. У значних концентраціях вбиває.

Аміак є добре відомою отрутою – він руйнує ліпідні оболонки живих клітин. Є особливо токсичним для клітин головного мозку. Вплив аміаку навіть в незначній кількості може викликати подразнення очей, носа і горла.

Крім того, в фекальних водах мешкають шкідливі мікроорганізми та паразити. Скоро сонце підсушить смердюче багно і перетворить його на куряву, яку понесе вітер вулицею. Так що звичка носити захисні маски може бути актуальною.

Міське самоврядування не має повноважень вжити якихось санкцій щодо забруднювачів довкілля в даному випадку, повідомив Юрій Лисяк, директор департаменту екології Кам’янського. Можливо, щось може екологічна інспекція, або Держспоживслужба – можна звернутись до них на гарячу лінію, рекомендував невдоволеним мешканцям посадовець.

Комунальники продовжують ремонтувати комунікації: саме зараз міняють чималий фрагмент водогону в бік селища Будівельників. Лише за травень диспетчерська водоканалу отримала 287 заявок на ремонти каналізації.

Працівники водоканалу також рекомендують своєчасно повідомляти про аварійні витоки з водоканалізаційних комунікацій. І про відкриті комунікаційні люки (в травні водоканал отримав 24 таких повідомлень).

КП «Кам’янський водоканал» ДОР» звертається до всіх жителів Кам’янського: «Шановні мешканці, якщо у вас є яка-небудь інформація про осіб, причетних до крадіжки кришок колодязів або інший комунальної власності, просимо повідомляти про це за телефоном 102».

Аварійно-диспетчерська служба Кам’янського водоканалу:

тел. 093-039-62-56

тел. 067-563-46-13 (цілодобово, для аварійних повідомлень).