Зламана гілка тополі залишила без світла цілий квартал в центрі Кам’янського

Вночі від старої тополі біля будинку на вулиці Воробйова відламалась 5-метрова гілка і обірвала електричний дріт, натягнутий вздовж вулиці. В результаті квартал 3-поверхових житлових будинків лишився без електроенергії.

Автор: Валентин Фіголь.

Пригода трапилась після другої години ночі. Раптом пролунав тріск, потім ще один, що супроводжувався фейерверком з електричних іскор. Як виявилось, важка гілка старої тополі, яка росла посеред двору між будинками 8 та 10 по вулиці Воробйова, впала з висоти більше 10 метрів прямо на електродроти. Від удару один з лінійних дротів обірвався, злетівши разом з ізолятором з кріплення на стовпі. Дріт повис, торкаючись нижніх сусідів і лінії вуличного освітлення.

Обірваний дріт виявився «фазою», пояснили аварійники ДТЕКу, які приїхали на місце аварії через 20 хвилин після дзвінка в ЄДС. Тому в навколишніх будинках подекуди світло погасло зовсім, а десь – лише в окремих квартирах та під’їздах. Аварійники поїхали на підстанцію на іншому боці вулиці і вимкнули електрику на всьому кварталі до вулиці і провулку Сагайдачного.

Потім бригада повернулась і почала обстежувати місце обриву. Хоч була ніч, до аварійників підійшли мешканці з трьох будинків. Людей цікавило, що сталось і коли полагодять електропостачання. Холодильники ж, кондиціонери… «Вночі ми тільки убезпечуємо місце аварії, вимикаємо електроенергію. Ремонтувати приїдуть вранці», — відповіли аварійники.

Гілки тополі, яка росте між двома житловими будинками з початку 50-х років минулого століття, вже втретє за останні 5 років спричиняють обриви електродротів. Минулого разу, приблизно 2 роки тому, в результаті такого обриву квартал лишився без світла на 4 доби. То був знаменитий червневий шквал, який поламав в Кам’янському чимало дерев і обірвав чимало ліній електропередач.

Вранці десь годині о 10-й, приїхала ремонтна бригада ДТЕК. Троє ремонтників менш ніж за годину натягли й з’єднали обірвані дроти, розплутавши їх з дротами вуличного освітлення.