Вертеп з живими тваринами влаштував мешканець Кам’янського «для різдвяного настрою»

Вертеп з живими тваринами влаштував мешканець Кам’янського «для різдвяного настрою»

Різдвяний вертеп із живими тваринами влаштував біля свого будинку на «55 блочку» мешканець Кам’янського, для створення різдвяного настрою у сусідів.

Автор: Валентин Фіголь.

Різдвяний вертеп в центрі «55 блочка», біля перехрестя вулиць Куп’янської та Долинської, з’явився 5 січня. Збудував халабуду з товарних піддонів та соснових гілок місцевий мешканець Сергій Бажан. Він же встановив у глибині вертепу ляльки немовляти Ісуса, Йосипа та Марії. Ляльки виготовлені місцевими майстрами на замовлення.

Вертепами в Україні, зазвичай, називали святкові балагани, в яких було зображено або розігрувалась сцена народження Ісуса Христа в яслах для худоби. Поряд зі святою родиною зображують овечок, корів, кіз.

Вертеп з живими тваринами влаштував мешканець Кам’янського «для різдвяного настрою» - ФОТО

Так і у пана Сергія у вертепі мешкають кози. Діана та Петька сидять в халабуді, а невгамовна Олександра Сергійовна гасає довкола, час від часу підходячи до людей – чи не пригостять чимось смачненьким7

Люди пригощають тварин яблуками, морквою. Тварини не гребують і стріхою вертепу – залюбки об’їдають соснові гілочки.

Завести кіз пан Сергій вирішив торік. Заради молока, передусім. Худоба з норовом, визнає власник: «Іноді всі нерви вимотають! Це ж не собака, щоб команди слухатись! Гайнули собі, куди схотіли – бігай збирай!..»

Ідея вертепу з власними козами виросла з бажання підтримати у сусідів різдвяний святковий настрій. «Щоб свято відчувалось не лише на столі!..» – коментують люди. Біля вертепу збираються компанії дорослих та дітей – погомоніти з власником вертепу, привітати одне одного зі святом.

Вертеп з живими тваринами влаштував мешканець Кам’янського «для різдвяного настрою» - ФОТО

Ввечері 6 січня вертеп освятив панотець Феодосій (Алісов) з Козачої Свято-Покровської церкви. «Оце вперше козу погладив!» – визнав панотець після обряду. Він зауважив, що почин пана Бажана може стати гарним прикладом для інших вірян Кам’янського – святкування гуртом зближує людей: «Добре, якщо надалі до створення вертепу долучаться й інші мешканці району – у них буде спільна радісна святкова справа».