Селяни новоутвореного Кам’янського району проти примусового об’єднання

Селяни новоутвореного Кам’янського району проти примусового об’єднання

Громада села Аул не хоче приєднуватись до ОТГ згідно державного проекту нового адміністративного ділення.

Автор: Валентин Фіголь.

Зустріч керівництва Дніпропетровської області і району з представниками громад Дніпровського та Аулів відбулась вчора у районній раді міста Верхньодніпровськ.

Головним питанням очікуваного обговорення була перспектива об’єднання громад Аулів та Дніпровського в рамках одного ОТГ. На зустріч була запрошена група представників громади Аулів.

«По-перше, нам заборонили зібрати групу в кількості більше 5 осіб. На відео прекрасно видно, що представників з Дніпровського було в кілька разів більше. Перед зустріччю ми зовсім випадково дізналися, що подібних зібрань для обговорення цього питання вже відбулося два. Як ви розумієте, за відсутності будь-яких представників Аулівської громади», – прокоментував атмосферу зустрічі Ігор Драка, голова Аул..

Ця зустріч була зовсім не дискусійного порядку, а більше інформаційного, зазначив І. Драка: «Адже рішення було прийняте заздалегідь, і нас покликали тільки для того, щоб його повідомити».

А рішення влади таке: об’єднання Дніпровського і Аулів, до якого прагнуть мешканці цих населених пунктів, в жодному форматі не буде. Обласна влада мотивувала таке рішення фінансовою стороною питання, а представники Дніпровського оперували аргументом, який селяни назвали «черговою страшилкою»: що за об’єднання з Аулами Дніпровське автоматично потрапить до Криничанської ОТГ.

«У нашої нечисельної делегації це викликало лише сміх. Оскільки висловити свою позицію нам фактично не дали, ми зрозуміли, що це рішення остаточне», – розповів голова Аул, який послідовно виступає за об’єднання з сусіднім Дніпровським.

Пан Драка заявляє, що це позиція не лише його власна, а громади Аул та Дніпровського: «Моя позиція щодо створення ОТГ за участі Аулівської ОТГ є незмінною: оптимальним для громади буде варіант залишитися в тому складі, що є на даний момент. Її ми і будемо відстоювати, адже на початку серпня з цього приводу відбудеться засідання суду і на ньому буде прийняте фінальне рішення щодо долі Аулівської ОТГ. Отже, процес захисту інтересів громади триває!»

На своїй сторінці в Фейсбук І. Драка виклав відеозапис зустрічі у Верхньодніпровську, щоб «люди оцінили сценарій події».

Нагадаємо, нещодавно державна влада розділила територію України на укрупнені райони. Аули та Дніпровське увійшли до Кам’янського району.