Перемоги і досягнення науковців та шанс розвитку туризму в Кам’янському

Успіхи в конкурсі наукових робіт, вдалий захист докторської дисертації на важливу екологічну тему – деякі з підсумків роботи місцевого університету в минулому навчальному році.

Тимчасом обласна влада пропонує небайдужим кам’янчанам гроші на реалізацію туристичних проектів.

Автор: Валентин Фіголь.

Успіхи молодих науковців

О.Коробочка

Переможців всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт з природничих, гуманітарних та технічних наук привітав Олександр Коробочка, ректор Дніпровського державного технічного університету.

Було названо чотирьох звитяжців:

  • Лілія Постольник, майбутній інженер-металург, за науково-дослідницьку роботу в галузі прокатного виробництва.
  • Олександр Чорний, теж майбутній металург, за конструкцію пило очистки агломераційного виробництва. Вельми актуальна тема для Кам’янського, адже аглофабрика ДМК, за офіційними даними, дає більше 80% всіх атмосферних викидів комбінату. А комбінат викинув в 2019 році в повітря майже 80 тисяч тон бруду – по третині тони на кожного мешканця міста.
  • Віктор Фельдман, майбутній біотехнолог, за розробку оцінки та аналізу ризиків при зберіганні борошна у промислових умовах. Ця тема давно знаходиться в полі зору науковців ДДТУ: ще в 2015 році в збірці наукових праць співробітників університету була публікація про це науковців Валерія Маховського і Ольги Крюковської.
  • Катерина Шумило, майбутній хімік-технолог, за дослідження «енергоекологічної технології переробки промислово-побутових відходів». Отже, поки громада розбирається з пропозиціями побудувати в нашому місті завод з переробки відходів, підростають місцеві фахівці в цій галузі…

Також пан ректор привітав Анну Іванченко, кандидата  технічних наук, доцента кафедри технології неорганічних речовин, з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеню доктора технічних наук.

Анна Іванченко

Пані Іванченко – одна з наймолодших докторів наук в Кам’янському. Вона закінчила ДДТУ в 2007 році за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища». У 2010 році успішно захистила кандидатську дисертацію на тему: «Одержання органо-мінеральних добрив з продуктів очистки міських стічних вод від фосфатів». Працювала, здебільшого, в напрямку оптимізації технології одержання органо-мінеральних добрив, підвищення ефективності роботи міських та промислових очисних споруд. Докторську дисертацію молодий науковець також написала саме в галузі переробки відходів та отримання добрив. Важливість цієї наукової теми важко переоцінити: в нашому місті, за даними доповідної записки «Про екологічний стан Кам’янського», водоканал вважається одним з головних забруднювачів річки Дніпро.

Конкурс туристичних бізнес-проектів

Обласна рада оголошує конкурс туристичних бізнес-проектів для громад Дніпропетровщини. З обласного бюджету планується виділити 2 млн грн для співфінансування переможців.

Учасники конкурсу «Відродження історико-культурної спадщини Дніпропетровщини» мають розробити власні проекти туристичної інфраструктури.

«Кургани, монастирі, фортеці — в нашій області 12 тисяч історичних об‘єктів. Втім, більшість з них не відповідає міжнародним стандартам. Немає головного — інфраструктури, благоустрою, легенди. Сам по собі історичний об‘єкт не може бути туристичним без цього», — розповів заступник голови Дніпропетровської облради Мгер Куюмчян.

За умовами конкурсу громади області мають розробити проєкти та подати заявки на участь до 15 липня 2020 року. Форма заявки доступна за посиланням. 

Обсяг співфінансування проектів-переможців конкурсу — до 200 тисяч грн.
Найбільш важливим критерієм при відборі проектів буде розмір власного внеску громади, зазначили організатори.

«У цьому році вперше розвиток внутрішнього туризму відбувається не лише на папері. Ми вже зробили декілька вагомих кроків. Створений сайт, де представлені туристичні маршрути Дніпропетровщини. Оголошені флеш-моб та конкурс серед громад. На це вже закладено бюджет, і перші сучасні туристичні об‘єкти з‘являться саме у цьому році!» — зазначив голова Дніпропетровської облради Святослав Олійник.