Цигун для оздоровлення та відновлення після хвороби рекомендують практикуючі з Кам’янського

Цигун для оздоровлення та відновлення після хвороби рекомендують практикуючі з Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь.

Гімнастику цигун в Кам’янському місцеві мешканці почали практикувати в червні 2021 року на відкритих тренуваннях, які проводить Андрій Шамардін, тренер з Він Чун гунфу.

Задум проводити відкриті тренування для всіх бажаючих народився у А. Шамардіна після перенесеного ним на початку минулої весни коронавірусного захворювання. Гімнастику цигун пан Андрій почав практикувати як засіб для відновлення фізичної форми після захворювання. Засіб виявився ефективним: вже за кілька місяців майстер Шамардін став переможцем міжнародного турніру з ушу.

«Цигун, як дихальна оздоровча гімнастика, традиційно використовується для оздоровлення і профілактики захворювань», – зазначив тренер Шамардін.

Випробувавши систему на собі, тренер вирішив поділитись набутим досвідом із земляками. Так почались відкриті тренування з цигун-гімнастики: спочатку в центральному парку Кам’янського вранці в неділю, потім і в лівобережному парку.

Зацікавились оздоровчою практикою приблизно з десяток людей різного віку та рівня фізичної підготовки. Тут і молоді спортсмени, і люди з обмеженою рухливістю, і пенсіонери. Більшість з них відвідує тренування з самого початку, з червня. Але з’являються і новачки. Дехто приєднається – і щезає, перестає відвідувати тренування.

Ті, хто тренується якийсь час, відзначають зміни в самопочутті: легше стало прокидатись вранці, покращилась постава, стало глибшим та рівнішим дихання, вивільнились рухи тощо.

«У тих, хто тренується вже кілька місяців, помітний прогрес, – відзначає А. Шамардін. – Я бачу, як практикуючі вирівнюються, рухаються вільніше, краще тримають баланс… Люди починають задавати питання про нюанси техніки – це свідчить про розвиток. А ті, хто не прогресує – швидко втрачають інтерес».

Цигун, за словами пана Шамардіна, вчить «працювати в команді з власним тілом». Сучасна людина, зазначає тренер, часто вимагає від себе якихось здобутків, вдаючись при цьому до насильства над організмом. А організм того не любить і не пробачає.

Цигун для оздоровлення та відновлення після хвороби рекомендують практикуючі з Кам’янського - ФОТО
А.Шамардін разом з прихильниками гімнастики цигун

Цигун вчить рухатись неквапно та вільно, в ритмі глибокого дихання, слідкуючи за власними відчуттями. Така манера виконання вправ дозволяє сконцентруватись на процесах, які відбуваються в організмі: насичення тканин киснем, комфортне розтягування м’язів, розблокування напружених суглобів та сегментів спини.

Глибоке дихання вкупі з гімнастичними вправами дозволяє провітрювати органи дихання, видаляти з них мокротиння разом з інфекцією, яка встигла туди потрапити. Тому цигун можна вважати профілактикою захворювань органів дихання та аспіраційних інфекцій.

Цигун-гімнастика, ділиться досвідом тренер Шамардін, допомогла йому відновити рухливість після перенесеного коронавірусу. “Після хвороби бентежили сильні болі в травмованих змолоду суглобах. Після кількох тижнів вправ цигун я відмовився від знеболювальних препаратів, які до цього мусив вживати регулярно”.

Важливий також психологічний ефект: неквапні рухи заспокоюють, дають змогу зосередитись на собі і на поточному моменті.

Спільні тренування, спілкування з однодумцями теж поліпшує настрій, насичує позитивом, зауважують учасники ранкових зустрічей в парку.

Тренування відбуваються на свіжому повітрі: при правильному виконанні вправ людина зігрівається навіть в холодну погоду.