Колектив «ДніпроАзоту» з Кам’янського просить президента Зеленського посприяти вітчизняному виробнику

Посприяти пошуку компромісу щодо імпорту мінеральних добрив і розвитку внутрішнього їх виробництва  — з таким проханням до гаранта Конституції звернувся колектив провідного виробника аміаку і азотних добрив підприємства «ДніпроАзот».

Автор: Валентин Фіголь.

«Шановний Володимире Олександровичу, ми звертаємося до Вас з проханням почути голос трудових колективів українського хімпрому, а не тільки голос лобістів російського імпорту. Ми закликаємо Вас бути в цій дискусії за загальним столом і відпрацювати альтернативні механізми і компромісні рішення, які завжди існують», — сказано в зверненні трудового колективу, копією якого оперує «Пильний погляд».

Відзначається, що обсяги імпорту продукції, які в останні роки постійно зростають, створюють неконкурентну ситуацію на внутрішньому ринку і завдають відчутної шкоди національним підприємствам хімічної галузі.

За словами співробітників підприємства «ДніпроАзот», ситуація вимагає впровадження спеціальних обмежувальних заходів щодо імпорту міндобрив, передбачених законом України і нормами Світової організації торгівлі (СОТ).

Згідно зі зверненням, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ), відмовившись від введення спецмита на імпорт міндобрив, прийняла рішення, яке прямо суперечить висновкам спеціальних розслідувань Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. Ще й посилаючись на «національні інтереси», суть яких не була донесена ні до однієї із зацікавлених сторін.

Нагадаємо, «ДніпроАзот» — підприємство, яке асоціюють з олігархом Ігорем Коломойським. Підприємство є монополістом з продукції рідкого хлору для потреб очищення води у водоканалах. Минулого року власники заводу придбали ще й Аульську станцію розливу хлору, і тепер вони монополісти ще й в цій галузі.