Будні ОСББ в Кам’янському: наради з комунальниками та пошук співфінансування

Будні ОСББ в Кам’янському: наради з комунальниками та пошук співфінансування

Співвласники багатоквартирних будинків вчаться опікуватись своїм житлом буквально на ходу. Представники міського самоврядування, які вже не перший рік агітують мешканців брати житловий фонд в самообслуговування, підтримують цей рух практичними заходами. Наприклад, допомагають домовлятись з комунальними монополістами. Або пропонують бюджетне співфінансування при ремонті приватного житла.

Утримувати спільно з сусідами житловий будинок – все ще дивина в Кам’янському. Міське самоврядування ще 10 років тому закликало дніпродзержинців утворювати Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Але досі приблизно 1% житла взято в місті співвласниками на самообслуговування.

Проблеми у членів ОСББ схожі. Тому й вирішувати їх намагаються гуртом.

7 липня відбулась чергова робоча нарада посадовців з керівниками ОСББ та ЖБК міста.

Головувала на нараді Світлана Колісніченко, керуюча справами міськвиконкому. У нараді взяли участь керівник Кам’янського відділення АТ «Дніпропетровськгаз» Григорій Макух та заступник директора департаменту житлово-комунального господарства та будівництва міської ради Андрій Карпусь.

На нараді, зокрема, учасники обговорили нюанси укладання між надавачами комунальних послуг та власниками (балансоутримувачами, управителями) багатоквартирних будинків актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. Такі угоди – обов’язок споживачів, передбачений на законодавчому рівні. Комунальники не мають права надавати послуги без таких угод.

Також обговорили організацію покосу карантинних трав на прибудинкових територіях ОСББ та ЖБК. Косити траву на певній, відміряній фахівцями КП УКОЖФ, відстані від будинків – теж обов’язок співвласників будинків щодо благоустрою.

На сесії міськради 9 липня було прийнято зміни до міської Програми підтримки ОСББ. Зокрема, передбачено 90 тисяч гривень з міського бюджету на завершення проекту з утеплення житлового будинку ОСББ по проспекту Ювілейному, 51.

Ще Програмою передбачено 5,6 мільйонів гривень на спів фінансування ремонтних та модернізацій них робіт в будинках ОСББ.

Цього року місто підтримує з бюджету 23 таких проектів, розповів Дмитро Губський, начальник відділу взаємодії з органами самоорганізації населення. Місто співфінансує ремонт покрівель та вхідних груп, електрообладнання, утеплення фасадів, заміну вікон…

Сьогодні виконано роботи на умовах співфінансування в кількох будинках. Наприклад, відремонтовано покрівлю будинку 6 по проспекту Шевченко, модернізовано електроустаткування в будинку 49 по проспекту Свободи.

Голови ОСББ вже можуть готувати заявки на участь в проектах спів фінансування на 2021 рік. Граничний термін пождання заявок – 15 вересня, нагадала С. Колісніченко. На 2021 рік Програмою передбачено 15 мільйонів гривень на підтримку ОСББ.