Розчистка лівобережного каналу руками небайдужих в Кам’янському: результати сумнівні

Два роки поспіль небайдужі мешканці Кам’янського пробували чистити лівобережний дренажний канал своїми руками. Цьогоріч організатори заходу ще визначаються – чи є сенс продовжувати в тому ж дусі?

Автор: Валентин Фіголь.

Чистий пляж своїми руками

Громадську акцію з розчистки дренажного каналу своїми руками започаткували 2 роки тому подружжя Олександр та Маргарита Пляко, екологи за освітою. Ідея полягала в тому, щоб прибрати з русла каналу, який протікає між лівобережними житловими мікрорайонами, стовбури впавши дерев та різне сміття. Прибирання мало звільнити шлях для води, щоб відновити течію в каналі.

Минулого року залучали навіть важку техніку, аби витягти повалені дерева, що перегородили русло каналу

Позаторік та торік учасники акції – небайдужі мешканці міста, витратили кілька днів на розчистку русла. Було витягнуто на береги чимало деревини, вивезено з берегів десятки мішків зі сміттям, накиданим відпочиваючими.

В цьому році, як повідомив один з активних учасників акції Ігор Ільков, організатори якраз вивчають свій минулий досвід, щоб вирішити – чи доцільно продовжувати роботу, чи, може, треба діяти якось інакше.

Отже, автор теж вирішив оглянути місця торішніх та позаторішніх робіт, щоб оцінити результат зусиль.

Одного ентузіазму замало?

Організатори сподівались, що очистка ділянок русла звільнить течію. Зовні важко сказати, чи стала течія швидшою. Але помітно, що подекуди змінився рельєф русла каналу. В одних місцях стало глибше, в інших – навпаки, мілкіше.

Наприклад, в одному з популярних місць купання, неподалік від пішохідного містка через канал, два роки тому, до розчистки, глибина була по груди дорослій людині. Після торішніх робіт рельєф русла змінився. Течія зробила яму в іншому місті, а колишня «купальня» помілішала сантиметрів на 30-40. І таких місць на каналі чимало, кажуть люди, які часто сюди приходять. Після спроб почистити канал практично зникло водяне плесо так званого «дитячого пляжу» в районі переходу через канал біля бульвару Героїв.

Як акція по вихованню дбайливого ставлення відпочиваючих до улюбленого місця відпочинку захід теж «не спрацював». Люди продовжують захаращувати береги та русло водойми сміттям, яке приносять із собою. Можна сказати, приклад громадської активності подіяв, як і зазвичай в подібних випадках. Люди зробили висновок: все, що ми накидаємо – прийдуть активісти і приберуть…

Отже, небайдужим до долі водного об’єкту та зони стихійного відпочинку є над чим подумати. Ідея зробити вздовж каналу цивілізовану зону відпочинку обговорюється в Кам’янському вже не перший рік. Але, як коментували ситуацію представники міського самоврядування, взятись за справу складно. Канал – гідротехнічна споруда з особливим режимом використання. А береги каналу поза межами лівобережної житлової забудови – територія Петриківського району. Місто не може самовільно проводити тут якісь роботи, в тому числі і з благоустрою.