У споживачів та постачальників різні погляди на якість води в Кам’янському

Вода з крану смердить болотом, скаржаться споживачі в Кам’янському. Все нормально, відповідають водопостачальники споживачам.

Автор: Валентин Фіголь.

Вода з крану смердить болотом – про це автору протягом липня говорили й писали люди з різних кутків Кам’янського. Дехто звернувся до водоканалу з заявою щодо перевірки якості питної води. Бо ж, відповідно до Державних санітарних норм та правил ДСанПІН 2.2.5-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», вода не повинна мати ні кольору, ні запаху, ні смаку. Представники водопостачального підприємства приїхали за всіма адресами заявників і відібрали проби, пообіцявши надати письмові відповіді наприкінці місяця.

Ось почали надходити відповіді від водопостачальників. «Вода відповідає вимогам ДСанПІН…», — пишуть постачальники споживачу з вулиці Матросова. Згідно протоколу досліджень, вода нічим не смердить..

На те, що вода з водогону тхне болотом, споживачі скаржаться щороку влітку, і не лише в нашому місті. Щороку фахівці пояснюють цей запах сезонним цвітінням води в водоймах, з яких відбувається водозабір. Про цю проблему чимало пишуть науковці, висловлюючи побоювання: мовляв, водопостачальникам буде дедалі важче доводити воду з водойм до стандартів питного водопостачання.

«Встановлено, що якість води основного джерела питного водопостачання України – річки Дніпро — характеризується високим вмістом органічних та біогенних речовин, що створює проблеми з отриманням якісної питної води на водопровідних станціях із традиційною технологією водоочищення», — сказано в докторській дисертації «Гігієнічні проблеми питного водопостачання в Україні та шляхи їх вирішення в умовах євроінтеграції» науковця Олесі  Зоріної

«На підставі проведеної оцінки якості річкової води за показниками, що впливають на ризик її «цвітіння», виявлено, що найгіршою вона є в зоні Середнього Дніпра (Кам’янського водосховищаі), де інтегральний екологічний показник у 7 разів більший за мінімально допустимий. Узагальнення моніторингових досліджень якості водопровідних питних вод України за останні 20 років засвідчило стабільну динаміку зростання частоти відхилень від гігієнічних вимог за санітарно-хімічними показниками (межі коливання – від 11,4 % до 18,4 %) та хвилеподібну – за бактеріологічними (межі коливання – від 2,8 % до 9,2 %) із зростанням в останні роки до 18,4 % та 6,4 % відповідно», — писала тоді ще кандидат наук Зоріна.