Адмінреформа ускладнила проведення виборів у Кам’янську районну раду

Нова адміністративна реформа, ухвалена нещодавно Верховною Радою, ускладнила проведення виборів до Кам’янської районної ради. Така рада обиратиметься вперше. Складність полягає у тому, що згідно Виборчого кодексу України формування районної виборчої комісії відбувається за поданням політичних партій, зареєстрованих у … районі.

Автор: Сергій Гузь.

Проблемне формування виборчкомів

Формування районних виборчих комісій має завершитись до 5 серпня, а вже вони до 25 серпня мають сформувати сільські та селищні виборчі комісії. Тож аби вчасно вийти з юридичної колізії, Центрвиборчком 1 серпня видав роз’яснення щодо участі політичних партій у формуванні районних виборчкомів (РВК).

Колізія полягає у тому, що партії, які подаватимуть кандидатури до РВК, повинні мати реєстрацію у відповідному районі. Але рішення про зміну адміністративно-територіального устрою лише ухвалене, і фактично такі райони формуватимуться вже після виборів, коли старі районні ради складуть свої повноваження.

Соломонове рішення Центрвиборчком приймав разом з Міністерством юстиції. Разом вони вирішили, що діяльність партій, які мають місцеву реєстрацію в межах нових районів і відповідний статус районних – поширюється і на їх участь у формуванні районних виборчкомів. Якщо ж «стара» реєстрація не передбачає районного статусу партійного осередку, то кандидатури до рай виборчкомів подаватиме обласна організація партії. Власне, як і передбачає Виборчий кодекс.

Для Кам’янського району складність полягає у тому, що такого району раніше взагалі не існувало. Тож, відповідно, кандидатури доведеться подавати обласним організаціям партії. Або ж доводити, що, наприклад, Криничанськая районна організація якоїсь партії має повноваження районної і у новому адміністративному поділі. А враховуючи, що у нових районах об’єднані кілька менших «старих» районів, це може призвести до непорозумінь вже всередині самих партійних організацій. І це при тому, що до затвердження райвиборчкомів залишилось пару днів.

Обиратимемо Кам’янську районну раду

Вибори районної ради у нашому місті проходитимуть вперше (не плутати з райрадами у місті, які були ліквідовані кілька років тому). Усього район нараховуватиме близько 440 000 мешканців, включаючи такі міста, як Вільногірськ, Жовті Води, П’ятихатки, Верхівцево, Верхньодніпровськ. При цьому більшість мешканців району проживатимуть саме у Кам’янському.   

Вибори у майбутню райраду проводитимуться за пропорційною системою (партійними списками). У Кам’янській райраді буде 54 депутати (більше, ніж в міській, де залишиться 42 депутати).

Поки що не зовсім зрозуміле майбутнє взаємовідношення районної ради та міської влади Кам’янського. До сих пір місто мало безпосереднє обласне підпорядкування, а всіма справами у ньому керувала міська рада.

Після 25 жовтня у Кам’янському на додаток буде створена районна рада (і, відповідно, районна державна адміністрація). Хоча саме місто так і залишиться у обласному підпорядкуванні. Усе це може додати складнощів у взаємостосунки різних органів влади у нашому місті.

Читайте також: