Впевненості в собі вчились молоді мешканці Кам’янського

Впевненість у собі – це суттєва конкурентна перевага, якщо ця впевненість базується на компетентності. Цьому вчились молоді кам’янчани на тренінгу в «Центрі молодіжних ініціатив».

Автор: Валентин Фіголь.

Молодість – час звершень, час робити дорослий вибір і нести відповідальність за його результати. Для цього молодій людині не завадить така риса, як впевненість у собі.

Підвищити рівень впевненості прийшли молоді кам’янчани на тренінг «Психологія впевненої людини» психолога та фахівця з нейролінгвістичного програмування Ірини Макабули.

Впевнений у собі є більш конкурентоздатним в суспільстві, кажуть молоді люди – отже, має більше шансів на успіх.

Судячи з самопрезентацій учасників тренінгу, в офісі КЗ «Центр молодіжних ініціатив» цікавляться психологією як інструментом саморозвитку. Дехто хоче зв’язати своє майбутнє з психологією, хтось бажає навчитись якихось прийомів для більш ефективного впливу на людей.

Впевненість має бути розумною, обґрунтованою, нагадала слухачам тренер. Впевнений у собі має розуміти, яким його бачать і як його сприймають оточуючі. Вміння критично глянути на себе збоку необхідне для адекватності в суспільстві.

Більшість сучасних людей – візуали, тобто більшу частину інформації отримують за допомогою зору. Тому варто кожному активізувати інші джерела інформації: звуки, запахи, смаки та дотики. Розвитку цих відчуттів були присвячені практичні вправи. В результаті кожен мав змогу оцінити, який інформаційний канал у нього на першому місці – візуальний, аудіальний чи кінестетичний (дотики).

Вміння оцінювати співбесідника всебічно необхідне, щоб він не міг приховати свої наміри, кажуть молоді люди.

Важливо одразу зрозуміти про свого співбесідника, хто він – візуал, аудіал чи кінестетик, акцентувала І. Макабула. Допоможе в цьому такий прийом: зауважте, якими словами людина привертає вашу увагу. Якщо це слова на кшталт «дивись» — перед вами візуал, якщо «слухай, чуєш…» — аудіал, «уяви, прикинь…» — кінестетик, орієнтований на відчуття.

Цими особливостями світосприйняття активно користуються маркетологи та фахівці засобів масової комунікації, зазначила пані Ірина. Наприклад, можуть за допомогою картинки акцентувати зміст повідомлення або, навпаки, спотворювати його чи відволікати увагу аудиторії.

Тому важливо впевненому в собі вміти виглядати, поводитись та говорити так, щоб акцентувати увагу на тому, що вам потрібно. Вміння робити вигідні акценти допомагає справляти потрібне враження на аудиторію. Якщо людина стоїть спокійно, говорить неголосно і виразно – такий спікер виглядає більш впевненим ніж той, хто метушиться і репетує, зазначила тренер.

Учасники семінару потренувались створювати презентації товарів: треба було так представити свій продукт, щоб привернути увагу і візуалів, і аудіалів, і кінестетиків. Потім тренер з аудиторією аналізували презентації з того боку, чи відповідають спікери якостям впевнених людей.

Справжня впевненість має базуватись на компетентності, акцентувала І. Макабула. «Станьте дефіцитним продуктом!» — рекомендувала тренер. Адже класний фахівець – це завжди авторитет.

Щоб впевненість у собі була справді перевагою, доведеться весь час вчитись і вдосконалювати свої особисті та професійні якості, резюмували учасники тренінгу.