Справа «божедарівських розбійників» в Кам’янському: дивні мандрівники на узбіччі

Чергове засідання суду у справі про розбійний напад в Божедарівці, де було зарізано заможного фермера, відбулось вчора в суді Південного району Кам’янського. Поліцейські розповідають, як двоє підсудних потрапили до поля зору правоохоронців.

Автор: Валентин Фіголь.

Резонансний злочин трапився 21 грудня 2018 року в селі Божедарівка Криничанського району. Про перше засідання суду у цій справі «Пильний погляд» розповідав свого часу:

Того вечора, як розповідали суді дружина та дочка зарізаного фермера Олександра Грушки, родина зібралась за столом. В цей час до господи увірвались троє невідомих, озброєних ножами та пістолетами. Вони були в маскувальних костюмах «під зиму» (саме похолодало і випав сніг) і масках-«балаклавах». Нападники, лякаючи мешканців господи, примусили їх віддати наявні гроші та коштовності. Після цього вони побили господаря, потім один з нападників вдарив Грушку в бік ножем. Нападники забрали автомобіль фермера, але на вулиці він заглух, і вони втекли пішки зі здобиччю. Господар помер від отриманого поранення майже одразу, на руках родичів.

Поліція протягом більш ніж півроку після нападу затримала трьох підозрюваних: П, К. і В. Громадянин П., віком 25 років, мешкає в Кам’янському на Черемушках, підозрюється в тому, що саме він зарізав господаря. К. і В. – приблизно того ж віку, мешканці Кам’янського та Дніпра.

На підсудних, як на вчнивших розбійний напад, вказали дружина та дочка фермера. Вони заявили, що впізнали всіх трьох по очам, бровам, фрагментам носів і голосам. Причому впізнали не одразу, під час очної зустрічі з підозрюваними, а лише через півроку після початку слідства – по фотографіях та голосах.

На засіданні суду 11 серпня було продовжено допити свідків. Допитували поліцейських, які ввечері 21 грудня намагались зловити розбійників «по гарячих слідах». Це були троє оперативників кримінальної поліції з Криничанського райвідділу.

Того вечора (приблизно о 22 годині) вони отримали повідомлення про напад на фермерську господу і наказ виїхати на місце злочину для розслідування. Їдучи з Криничок в бік Божедарівки, оперативники побачили двох молодиків, які чимчикували назустріч, в бік Кам’янського по узбіччю траси. Поліцейські зупинились, представились і запитали в пішоходів, що ті роблять на автотрасі поночі. Хлопці відповіли, що загулялись у Верхівцевому, запізнились на останню електричку, тому йдуть додому в Кам’янське пішки. Один з мандрівників представився і показав посвідчення УБД, другий просто назвався – оперативники не можуть пригадати, яким ім’ям, але чогось гадають, що несправжнім. Серед трьох підсудних поліцейські впізнали К та Б.

За словами свідків, один з мандрівників був зодягнутий в темну куртку, штани і шапку, взутий в темні черевики. А от другий виглядав вбраним не по сезону: спортивна кофта, спортивні штани, короткі шкарпетки і легкі кросівки. В руках молоді люди тримали пляшки з газованим напоєм та мінеральною водою. Ніякого багажу в них не було. Не було також і мобільних телефонів – так вони сказали оперативникам.

«Як для мандрівки з Верхівцевого в Кам’янське вони робили чималий гак, можна було пройти більш коротким шляхом», — зауважив один із оперативників.

Молоді люди сказали, що перед цим вони вже розмовляли з патрульними поліцейськими на трасі неподалік Божедарівки – питали в них дорогу на Кам’янське.

Поліцейські сфотографували пішоходів та й поїхали далі у своїх справах.

Отже, після допиту поліцейських стало більш-менш зрозуміло, яким чином К та Б потрапили в поле зору поліцейських. Їх просто бачили самі поліцейські на дорозі через якусь годину-дві після нападу в Божедарівці.

Інтригою залишається те, як став підозрюваним, а згодом і обвинувачуваним третій підсудний, П. Він знайомий К і Б, розповіла бабуся підсудного, якого звинувачують в нанесенні потерпілому смертоносного ножового поранення. За словами родички, хлопці телефонували йому з Верхівцевого приблизно в час, коли було скоєно напад на фермерське обійстя. Під час слідства телефонний оператор підтвердив, що телефон П знаходився в Кам’янському, в районі верхньої частини проспекту Свободи. «Чому слідство проігнорувало цей факт – незрозуміло, — каже старенька. – Сподіваюсь, суд зауважить це під час розгляду доказів».

Наступне судове засідання у справі заплановано на 13 годину 20 серпня.