Підприємці зі «стихійки» на Тагільській сперечаються з комунальниками про те, хто в Кам’янському влада

Підприємці зі «стихійки» на Тагільській сперечаються з комунальниками про те, хто в Кам’янському влада

Конфлікт через законність торгівлі та заходів з благоустрою між торговцями та представниками КП «Благоустрій» вилився в концептуальний спір про легітимність влади та права людей в Кам’янському. А концептуальний спір – в сутичку.

Автор: Валентин Фіголь.

Щоразу, як міська влада чи хтось від її імені пробують якось впорядкувати стихійну торгівлю на вулиці Тагільській, це перетворюється на конфлікт. Торговці стають на захист своїх інтересів. Звинувачують владу в тому, що вона не дає пенсіонерам та незаможним мешканцям міста заробляти на життя в важких економічних умовах. І влада відступає, лишаючи Тагільську в руках «стихійки».

Черговий конфлікт на Тагільській трапився 1 вересня. Цього разу конфлікт почався між торгуючими. Один з них, орендар гаражу і продавець різного металевого причандалля, влаштував клумби навпроти свого торгового місця, фактично загородивши територію від інших торговців, що продають свій крам просто з землі. Один з таких крамарів вчора розмістився на клумбі. Його підтримала колега – теж сіла поряд, хоч і без товару. Орендар гаражу і автор клумб викликав поліцію, яка склала протокол про порушення норм благоустрою з боку крамаря, який розмістився на клумбі.

Сьогодні базар на Тагільській відвідали працівники КП «Благоустрій». Вони також склали протокол про порушення норм благоустрою, яке вчинив торговець, знову розташувавшись на клумбі.

«Підприємець Максим, який орендує приміщення і торгує біля нього, зробив благоустрій території, прилеглої до торгового об’єкту, – прокоментував ситуацію Григорій Самойленко, заступник директора КП «Благоустрій» і депутат міськради. – А громадянин розташувався з несанкціонованою торгівлею на клумбі. Ми складаємо протокол про порушення норм благоустрою і передаємо на адміністративну комісію».

До місця конфлікту одразу підійшло кілька людей, які торгували поряд. Вони стали дорікати комунальникам: мовляв, знову заважаєте бідним людям на хліб заробляти при мізерних пенсіях та економічних негараздах!..

Про Максима колеги позаочі казали, що він тероризує своїх сусідів по базару і виживає з місць.

«Ви не маєте права розпоряджатись землями громади! – нагадала комунальникам жінка, що торгує поблизу книжками. – В місті власник землі – громада, а не КП «Благоустрій»! Що, хочете, аби вам тут усі платили?..»

«Скандалісти намагаються довести, що хазяйнують тут вони, а не діюча міська влада», – прокоментував дії торговців Г. Самойленко. Орендар гаражу, за його словами, сам спочатку був притягнений до відповідальності за порушення правил благоустрою, а вже потім влаштував клумби перед гаражем.

«Кого тут примушували заключати угоду з КП «Благоустрій»?» – з цим питанням заступник директора КП пішов по базару. Ніхто не зголосився.

«В кого є угода з КП «Блавгоустрій»?» – допитувався пан Самойленко. Один крамар сказав, що в нього є, але вдома.

На тому й затихло наче. Підприємці ще зажадали, щоб міська влада зробила дорожній ремонт по вулиці Тагільській. Комунальники нагадали, що торгувати на Тагільській незаконно.

Але конфлікт не вщухнув – навпаки, перейшов на новий рівень, коли згодом Г. Самойленко повернувся на Тагільську з протоколом про правопорушення. Як повідомив заступник директора КП «Благоустрій», шестеро торговців влаштували з ним сварку, а потім почали шарпати за шию, за руки, вихопили з рук теку з документами і не повернули. Пан Самойленко викликав поліцію, яка задокументувала факт застосування фізичної сили до посадовця на роботі. Є свідки нападу, акцентував посадовець.