На майбутній проммайданчик «Рокобану» в Кам’янському завітає перевірка

На майбутній проммайданчик «Рокобану» в Кам’янському завітає перевірка

Екологічну ситуацію в місті обговорювали сьогодні посадовці та забруднювачі на міській комісії з екологічних питань. На комісію було запрошено представників головних забруднювачів довкілля в місті, розповів Юрій Лисяк, директор департаменту екології Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

За дорученням Кам’янського міського голови Андрія Білоусова засідання комісії з екологічних питань провів його перший заступник Олександр Чернишов.

На комісії були присутні депутати міської ради, керівництво департаменту екології та природних ресурсів міської ради, ГО «Голос Природи», а також керівники та представники великих промислових підприємств міста, таких як ПАТ «ДМК», ПрАТ «ЮЖКОКС», ПрАТ «ДКХЗ», ПрАТ «ДніпроАЗОТ» і КП «Комунальник» (міське сміттєзвалище).

Мета зустрічі ‑ контроль за кількістю викидів шкідливих речовин, проведення природоохоронних заходів.

«Щодня на гарячу лінію міського голови, ОДА, Кабінету Міністрів України надходять скарги від жителів нашого міста з вимогою вплинути на екологічну ситуацію. Сьогодні ми заслухали звіти підприємств про проведену роботу за 2019 рік, перспективні плани на 2021 рік і наступні роки, – повідомив Олександр Чернишов, перший заступник міського голови, голова комісії. – За показниками, обсяги виробництва на підприємствах гарні, а інвестиційна складова капітальних вкладень ‑ значно менша. Тому особливу увагу керівників підприємств ми звернули на необхідності збільшення капітальних вкладень, впровадженні нових технологій та посиленні природоохоронних заходів, які дозволять знизити кількість викидів. Причому терміни реалізації проєктів мають бути найкоротшими».

У департаменті екології та природних ресурсів міської ради відзначили, що наразі у Кам’янському в тестовому режимі працює 5 екологічних постів. На даний момент фахівці виконують налаштування обладнання, але результати такого моніторингу не можуть бути надані в якості доказів порушення встановлених екологічних норм.

Міський голова Андрій Білоусов поставив завдання ‑ в найкоротші терміни перевести моніторингові пости з тестового режиму в промислову експлуатацію.

Забруднювачі запевняли, що на підприємствах все працює нормально, викиди звичайні, і промисловці роблять все можливе, щоб зменшувати забруднення довкілля.

Департамент екології та природних ресурсів міської ради зобов’язав всі підприємства, які брали участь в засіданні, до кінця поточного місяця надати інформацію про викиди і вжиті заходи по їх скороченню, а також відомості про виконані і заплановані природоохоронні заходи. Офіційні звіти будуть розглянуті, систематизовані і опубліковані в міських засобах масової інформації.

Представник ДМК навіть запропонував встановити за свої кошти на межі санітарно-захисної зони підприємства прибори контролю за станом атмосфери. Підключити ці прибори до міської системи екомоніторингу запропонували представники департаменту. Металурги погодились, хоч раніше не хотіли цього робити. Система екомоніторингу в Кам’янському має запрацювати на початку 2021 року, пояснив Ю. Лисяк.

Щодо таємничої установки на проммайданчику, орендованому ТОВ «Рокобан» для будівництва заводу з переробки небезпечних відходів, про яку писав «Пильний погляд» вчора, пан Лисяк розповів таке. Департамент звернувся до поліції, Держспоживслужби та екологічної інспекції з пропозицією спільно завітати на майданчик і подивитись – що там відбувається.

Тимчасом в соцмережах небайдужі мешканці міста вже шукають, в кого є дрон – подивитись і зафільмувати, що відбувається на проммайданчику біля Водяної балки.