Природа вирощує «сільські» та лісові трави на газонах в Кам’янському

Природа вирощує «сільські» та лісові трави на газонах в Кам’янському

Природа вирощує на газонах та клумбах в Кам’янському трави, які вважались типовими для лісів та сільської місцевості.

Автор: Валентин Фіголь.

Днями комунальники в Кам’янському пропололи бур’ян, який виріс на порожніх квітниках навколо каскаду фонтанів в сквері проспекту Свободи. Схоже на те, що квітники готують під посадку рослин.

Природа вирощує «сільські» та лісові трави на газонах в Кам’янському - ФОТО

Тимчасом самі собою зазеленіли газони вздовж алей оновленого торік скверу. Під час реконструкції зелених зон газони постраждали: по ним їздила важка техніка, тупцяли робітники та відвідувачі скверу…

Природа за весну виростила на спустошених газонах нову зелену травичку. Виросло те, що місцеві мешканці зневажливо називають бур’янами. Тобто ті рослини, які найліпше приживаються в місцевих умовах без догляду людини.

Якщо придивитись, можна побачити, що поряд з традиційно газонними злаковими травами ростуть також добре відомі – спориш, калачики, подорожник, пастушача сумка. Але ці рослини у нас вважаються характерними для сільської місцевості та незаселених місць.

Природа вирощує «сільські» та лісові трави на газонах в Кам’янському - ФОТО

«Спориш та калачики – типове сільське подвір’я в 20 столітті!» – коментують видовий склад рослин з газону в центральному сквері Кам’янського місцеві фахівці з ландшафтного дизайну. З цією характеристикою згоден і Олександр Воронін, власник садового центру «Дворик».

В тому, що міські газони та зелені зони захоплюють бур’яни, нема нічого дивного, кажуть фахівці: при забудові в радянські часи ці території засівались газонними злаками. Ці посіви треба час від часу оновлювати та підсівати, бо бур’яни весь час конкурують зі злаками, витісняючи їх за найменшої можливості.

Тобто, якщо люди не будуть регулярно підтримувати штучно встановлений ними видовий склад рослинності в місті – природа поступово відрегулює його сама. Там, де культурні рослини гинуть без догляду, розростаються бур’яни – рослини, краще адаптовані для місцевих умов.

Природа вирощує «сільські» та лісові трави на газонах в Кам’янському - ФОТО

Бур’яни бувають різні. Кульбаба, спориш, калачики, конюшина, подорожник та пастушача сумка – це лікарські рослини. В народній медицині вважається, що навіть просто ходити по них босоніж корисно для здоров’я.

Амброзія, наприклад – рослина-алерген, її пилок нестерпний для схильних до полінозу людей. Втім, пилок більшості газонних злаків теж подразнює слизові оболонки, викликаючи алергію.

Агресивні новосели міських територій – чистотіл та борщовик. Їх сік викликає подразнення, у великій концентрації – опіки слизових оболонок очей та дихальних шляхів. Хоча чистотіл теж вважається потужною лікарською рослиною.

Природа вирощує «сільські» та лісові трави на газонах в Кам’янському - ФОТО

У природи, як написано в підручниках, нема поганих рослин – є такі, сусідство з якими більш чи менш приємне для людей.