Уроки танців та презентація «віртуального музею» в Кам’янському

Уроки танців та презентація «віртуального музею» в Кам’янському

Карантин прискорює проникнення онлайн-технологій навіть в таку консервативну галузь, як музейна справа. Але не заважає молодим кам’янчанам навчатися сучасним танцям.

Автор: Валентин Фіголь.

Віртуальна прогулянка музеєм

Проект «Віртуальний тур «Кам’янське: минуле та сучасність»» презентували в історичному музеї місцеві історики.

Музей, як розповіла його директор Наталія Буланова, розпочинає демонструвати свої експозиції в режимі онлайн. На це він отримав грант міжнародної неурядової організації «Європейський дім» – приблизно 160 тисяч гривень.

Отже, наразі в музеї створюються фотогалереї залів закладу у вигляді сферичних панорам. Це такий віртуальний інструмент, який створює в глядача ілюзію, ніби він перебуває прямо в приміщенні і може, рухаючи курсор, «озиратись навколо» на 360 градусів.

Сферичні панорами створює місцевий фотохудожник Андрій Заіка. Він тільки починає працювати в цій технології.

Для створення однієї панорами треба зробити приблизно сотню фотографій. Потім склеїти їх спеціальною програмою. Робота це копітка та одноманітна. Але результат того вартий, каже митець. Панорама створює ілюзію присутності в музеї, зазначає Андрій.

Проект «віртуального музею» було започатковано під впливом карантину, розповіла Н. Буланова. Відвідувачів в музеї поменшало – треба було шукати якихось новацій, щоб виправити ситуацію.

Поки створюється віртуальна екскурсія, бажаючі можуть переглянути галерею музею на сайті закладу

Оглядини віртуальних музейних панорам, на думку пані директорки, спонукатимуть людей приходити до музею: «Панорами створюють атмосферу занурення в історію. Людина відчує цю атмосферу і захоче посилити ефект. Побачивши все вживу».

«Віртуальні експозиції – це сучасність, крок в майбутнє, – зауважила фахівець із зв’язків з громадськістю Олена Ковалевич. – Таким чином ми розширюємо коло своїх відвідувачів, залучаємо нових глядачів».

Поки що створюються сферичні панорами музейних експозицій. В планах істориків – розробка віртуальних екскурсій по історичних пам’ятках Кам’янського.

Джаз-фанк для молодих

Майстер-клас «Краса твого руху» провела викладач танців Анна Рудик в офісі КЗ «Центр молодіжних ініціатив». Майстриня навчала молодих кам’янчан танцювати джаз-фанк.

Людей було небагато через карантинні обмеження. Але то не біда, кажуть фахівці Центру: учасники майстер-класу тепер можуть навчити своїх друзів основам цього чуттєвого та експресивного танку.

До участі запрошувались всі бажаючі, але з обмеженням кількості, тому записувались заздалегідь. Наймолодшій учасниці було 12 років. Танцювали хлопці й дівчата.

Щасливі учасники майстер-класу з джаз-фанку

«Це суцільне задоволення! – прокоментував подію Андрій Омельченко, фахівець ЦМІ. – Всім сподобався як джаз-фанк, так і методика викладання».

Джаз-фанк, зауважили молоді люди, підходить як для розваги, так і для фітнесу – принаймні, як розминка.

Танцювальні майстер-класи було вирішено проводити в ЦМІ і надалі. «Добре, що новий офіс дозволяє проводити не лише звичайні тренінги та конференції, а й такі динамічні заходи», – прокоментував А. Омельченко.