До перегляду Положення про бюджет участі запрошуються мешканці Кам’янського

До перегляду Положення про бюджет участі запрошуються мешканці Кам’янського

Разом переглянути Положення про партиципаторне бюджетування та внести необхідні зміни пропонує небайдужим кам’янчанам міське самоврядування.

Автор: Валентин Фіголь.

Міська рада проводить публічні консультації, метою яких є збір пропозицій від мешканців Кам`янського щодо внесення змін до Положення про партиципаторне бюджетування (бюджет участі).

«Для нас важлива ваша думка, ідеї та нові погляди на розвиток інструменту бюджету участі в місті, – сказано в повідомленні департаменту економічного розвитку міста. – Усі пропозиції будуть опрацьовані, а у підсумку відбудеться презентація узагальнених напрацювань. Запрошуємо усіх охочих долучитися до цікавого та творчого процесу вдосконалення бюджету участі!»

Оголошено план проведення публічних консультацій:

– з 11.09.2020 по 27.09.2020:  онлайн опитування/ анкетування тут;

– 29.09.2020: вебінар на тему “бюджет участі: я – кам`янчанин/ка і я так бачу” на платформі Zoom (підтримка: міжнародні та українські експерти Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи в рамках проєкту “Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні”). Зареєструватися для відвідування он-лайн заходу можна тут;

– 01.10.2020: вебінар на тему “Бюджет участі: рівний та безмежний”на платформі Zoom із певними категоріями (підтримка: міжнародні та українські експерти Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи в рамках проєкту “Молодь Кам`янського: від активності до партнерства”). Зареєструватися для відвідування он-лайн заходу можна тут;

– 05-16.10.2020: обробка та узагальнення отриманих пропозицій;

– 23.10.2020: презентація узагальнених напрацювань.

Людмила Гончаренко (в центрі)

«Це один з етапів життєвого циклу бюджету участі. Це “живий” процес, який потребує постійного вдосконалення. Навіть тому, що він “дорослішає”, набуває популярності, попит зростає. Відповідно, зростає й конкуренція, яка, окрім позитиву, сповнює процес “неприємними сюрпризами”, – прокоментувала процес перегляду Положення про бюджет участі Людмила Гончаренко, куратор від департаменту економрозвитку. – Кожного року ми, оглядаючись назад, робимо роботу над помилками, працюємо з критикою, намагаємось підлаштувати правила до вимог конкретного року. А мешканці міста, на мою думку, мають бути співавторами правил. Певні напрацювання вже є, очікуємо фідбек від кам’янчан. Також є і сюрприз, але про це трошки згодом».

Партиципаторне бюджетування практикується в Кам’янському вже третій рік поспіль. В цьому році серед мешканців міста чимало було критичних зауважень: мовляв, бюджет участі стає інструментом адміністративного ресурсу – перемагають, здебільшого, проекти комунальних закладів, за які організовано голосують працівники та родичі вихованців.

Створення муралів за рахунок бюджету участі стало популярнім напрямком