До перегляду Положення про бюджет участі запрошуються мешканці Кам’янського

Разом переглянути Положення про партиципаторне бюджетування та внести необхідні зміни пропонує небайдужим кам’янчанам міське самоврядування.

Автор: Валентин Фіголь.

Міська рада проводить публічні консультації, метою яких є збір пропозицій від мешканців Кам`янського щодо внесення змін до Положення про партиципаторне бюджетування (бюджет участі).

«Для нас важлива ваша думка, ідеї та нові погляди на розвиток інструменту бюджету участі в місті, — сказано в повідомленні департаменту економічного розвитку міста. — Усі пропозиції будуть опрацьовані, а у підсумку відбудеться презентація узагальнених напрацювань. Запрошуємо усіх охочих долучитися до цікавого та творчого процесу вдосконалення бюджету участі!»

Оголошено план проведення публічних консультацій:

— з 11.09.2020 по 27.09.2020:  онлайн опитування/ анкетування тут;

— 29.09.2020: вебінар на тему «бюджет участі: я – кам`янчанин/ка і я так бачу» на платформі Zoom (підтримка: міжнародні та українські експерти Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи в рамках проєкту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні»). Зареєструватися для відвідування он-лайн заходу можна тут;

— 01.10.2020: вебінар на тему «Бюджет участі: рівний та безмежний»на платформі Zoom із певними категоріями (підтримка: міжнародні та українські експерти Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи в рамках проєкту «Молодь Кам`янського: від активності до партнерства»). Зареєструватися для відвідування он-лайн заходу можна тут;

— 05-16.10.2020: обробка та узагальнення отриманих пропозицій;

— 23.10.2020: презентація узагальнених напрацювань.

Людмила Гончаренко (в центрі)

«Це один з етапів життєвого циклу бюджету участі. Це «живий» процес, який потребує постійного вдосконалення. Навіть тому, що він «дорослішає», набуває популярності, попит зростає. Відповідно, зростає й конкуренція, яка, окрім позитиву, сповнює процес «неприємними сюрпризами», — прокоментувала процес перегляду Положення про бюджет участі Людмила Гончаренко, куратор від департаменту економрозвитку. — Кожного року ми, оглядаючись назад, робимо роботу над помилками, працюємо з критикою, намагаємось підлаштувати правила до вимог конкретного року. А мешканці міста, на мою думку, мають бути співавторами правил. Певні напрацювання вже є, очікуємо фідбек від кам’янчан. Також є і сюрприз, але про це трошки згодом».

Партиципаторне бюджетування практикується в Кам’янському вже третій рік поспіль. В цьому році серед мешканців міста чимало було критичних зауважень: мовляв, бюджет участі стає інструментом адміністративного ресурсу – перемагають, здебільшого, проекти комунальних закладів, за які організовано голосують працівники та родичі вихованців.

Створення муралів за рахунок бюджету участі стало популярнім напрямком