Дізнатись думку мешканців Кам’янського про зміни клімату хочуть активісти-екологи

Взяти участь в анкетуванні про зміни клімату закликали земляків активісти громадської екологічної організації «Голос Природи».

Автор: Валентин Фіголь.

Які прикмети кліматичних змін Ви помітили? Чи, на Вашу думку, вони пов’язані з людською діяльністю, чи це просто примхи природи? Що можна зробити, щоб пристосуватись до зміни кліматичних умов проживання та господарчої діяльності? Про це у мешканців Кам’янського розпитуватимуть активісти, пропонуючи заповнити анкети.

Анкетування проводить українська асоціація організацій, які всерйоз сприймають кліматичні зміни та пропонують людям адаптуватись, поки не пізно.

Вчора в місті відбулась робоча зустріч активістів та партнерів ГО «Голос Природи», на якій обговорювалось проведення анкетування.

«Важливо оцінити, чи розуміють мешканці Кам’янського, що клімат змінюється, і це виклик для людства, — акцентував Євген Колішевський, виконавчий директор організації. – Адже питання стоїть руба: адаптуйся до змін або вимирай!»

Акнетування буде проводитись на вулицях міста, а також у спільнотах та колективах через партнерів «Голосу Природи». Бажаючі можуть заповнити анкету онлайн на фб-сторінці «Голосу Природи».

Люди можуть недооцінювати вплив змін клімату на їх життя, здоров’я та господарчу діяльність, бо мало про це знають, зауважили екологи-активісти. Люди взагалі мало знають та думають про екологічну безпеку. Тимчасом, за формулою ВООЗ, здоров’я людини на чверть залежить від стану довкілля (ще на чверть – від генетики і наполовину – від способу життя).

«В Кам’янському, зокрема, досі немає системи екологічного моніторингу атмосфери, — зауважив Є. Колішевський. – Всі бачать і відчувають забруднення повітря, а чим і наскільки воно забруднене – не знають навіть фахівці. Тому не можна навіть обгрунтовано висувати претензії потенційним забруднювачам – нема доказів!..»

Активісти «Голосу Природи» хочуть звернутись і до міського самоврядування – хай і посадовці заповнили б анкети щодо кліматичної загрози.

Також, на думку активістів, місцеві політики в період виборів теж могли би показати, які вони компетентні в екологічних питаннях. Адже екологія «під вибори» стає модною темою для політичних гасел та маніпуляцій, зауважили учасники зустрічі.