Хто і почому опалюватиме в цьому сезоні центр правобережжя Кам’янського

Нові тарифи на послуги опалення для правобережної частин міста затвердив міськвиконком Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Тарифи, які 25 вересня розглядав виконком міської ради Кам’янського – черговий крок децентралізації системи опалювання в місті.

В цьому опалювальному сезоні місто вперше буде обігріватись за новою схемою теплопостачання.

Центральна частина міста буде, як і раніше, опалюватись від джерела Дніпровської теплоелектроцентралі. Але в цьому році, як розповіла Галина Єрмоленко, директор департаменту економічного розвитку Кам’янського, ТЕЦ постачатиме теплову енергію до кінцевого споживача. Транспортування теплової енергії забезпечуватиме КП «Центральні тепломережі».

Від ДТЕЦ буде опалюватись 994 будинки.

Міськвиконком затвердив тарифи для ДТЕЦ як постачальника теплової енергії. Тариф на виробництво тепла для ТЕЦ встановила НКРЕКП. Для населення виробництво гігакалорії тепла оцінено в 950,65 гривень. Для бюджетних об’єктів – 978,51 гривень, для релігійних організацій – 977,39 гривень.

Тариф на послугу опалення складається з ціни виробництва, транспортування та постачання теплової енергії.

Доля КП «Центральні тепломережі» – їх складова в тарифі, плата за транспортування теплової енергії. Для населення це буде 512,52 гривні за гігакалорію, для бюджетних установ 519,54 гривень, для релігійних об’єктів – 518,87 гривень.

Частину тарифу за постачання теплової енергії отримає ДТЕЦ. Для населення та бюджетних об’єктів постачання 1 гігакалорії вартуватиме 4 гривні, релігійним об’єктам – 3,94 гривні.

В результаті, для населення послуга опалення коштуватиме 1658,1 гривень за гігакалорію. Для бюджетних установ – 1688,5 гривень. Для релігійних об’єктів – 1696,46 гривень.

Запропонований тариф для населення нижчий на 30 гривень за торішній, зазначила Г. Єрмоленко.