Судовий розгляд бійки на околиці Кам’янського не може розпочатись майже півтора роки

Судовий розгляд бійки на околиці Кам’янського не може розпочатись майже півтора роки

Чергове попереднє судове засідання у справі про побиття співробітника приватного охоронного підприємства в травні 2019 року біля магазину АТБ на БАМі, було перенесене через відсутність потерпілого. Адвокати обвинувачуваного заявляють про намір закрити справу проти їх клієнта в суді і повернути її на повторне розслідування до поліції.

Автор: Валентин Фіголь.

Справа, про яку вже писав «Пильний погляд» в серпні, має неабиякі шанси стати черговим судовим скандалом. Обвинувачуваний заявляє про свою невинність. Адвокати – про неналежне розслідування та порушення термінів досудового слідства.

За неофіційними даними, за час розслідування цієї справи в поліції її передавали трьом чи чотирьом слідчим. Перша слідча по справі звільнилась з поліції через кілька тижнів після вручення підозри нинішньому обвинувачуваному. 

Інцидент, про який піде мова, трапився ввечері 20 травня 2019 року. Біля АТБ на БАМі побилися група молодих місцевих мешканців і співробітники охоронного підприємства. Під час бійки один з охоронців отримав травму голови.

В завданні потерпілому тяжких тілесних ушкоджень підозрюється Дмитро К. Дмитро заявляє, що не бив потерпілого і не бачив, коли той отримав травму.

Досудове розслідування тяглося до весни 2020 року. Дмитра, за його словами, тільки восени вперше запросили до Південного райвідділення поліції. Спершу як свідка. Потім якось вийшло, що потерпілий почав міняти свої свідчення… і в грудні Дмитрові оголосили про підозру в тому, що це він вдарив по голові охоронця.

За попередньою інформацією, ніхто не бачив, як потерпілий отримав травму. Потерпілий теж не бачив, хто його вдарив по голові.

«Як у них виходить, що це я вдарив охоронця по голові – не розумію!» – коментує Дмитро.

Опинившись підозрюваним, Дмитро залучив до справи адвоката. Адвокат почав вимагати проведення слідчих дій: нехай поліцаї допитають одночасно підозрюваного та потерпілого, підозрюваного та кожного зі свідків. Але поліцейські слідчі проігнорували вимоги адвоката.

Підозрюваний звернувся до суду, щоб змусити слідчих провести одночасні допити з потерпілим та свідками. Суд ухвалив провести слідчі дії, однак поліцаї проігнорували судову ухвалу.

Дмитро звернувся до прокуратури та керівництва міського відділу поліції Кам’янського. Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом ігнорування слідчими ухвали суду. Але поліція не виконала судову вимогу.

В минулому попередньому судовому засіданні у серпні, представники Дмитра вимагали, щоб прокуратура надала перелік всіх слідчих дій, вчинених під час досудового розслідування. Адвокати заявили, що цей перелік їм необхідний, бо вони будуть доводити, що слідство було проведено неретельно, і справу треба повертати поліцаям для дорозслідування.

Суддя Валентина Тюлюнова винесла ухвалу, щоб прокуратура надала перелік слідчих дій, вчинених під час досудового слідства.

Потім суддя Тюлюнова загинула у ДТП, і справу передали іншому судді.

Сьогодні суддя Бистрова спробувала знову провести попереднє засідання. Але не з’явився потерпілий. Тому судове засідання знову відклали.

Зате прокуратура виконала судову ухвалу і надала перелік вчинених по справі слідчих дій. Адвокати вивчатимуть цей перелік до наступного попереднього засідання.

В попередньому засіданні, як наголосили адвокати підсудного, з’ясовується, чи обвинувальний акт відповідає всім процесуальним вимогам. Якщо ні – справу може бути закрито та передано на повторне розслідування.

На переконання адвокатів, розслідування цієї справи відбувалось з порушеннями. Зокрема, порушено процедуру поновлення терміну досудового слідства: в лютому 2020 року одна зі слідчих після завершення терміну розслідування самовільно продовжила його, а це незаконно.

Отже, адвокати сподіваються, що справу проти їх клієнта буде закрито, а справа про побиття охоронця повернуто до поліції на розслідування.

Наступне попереднє засідання призначене на 23 жовтня.

Читайте також: