Змагання за депутатські мандати в Кам’янському: партійні списки. Частина 1.

Змагання за депутатські мандати в Кам’янському: партійні списки. Частина 1.

В Кам’янському, схоже, остаточно визначився перелік партій, які приймуть участь у виборах депутатів міськради. Як стало відомо «Пильному погляду», до 13 партій, вже зареєстрованих міськвиборчкомом, з великою вірогідністю доєднається ще одна партія. Вчора їм вдалося отримати судове рішення, яке відкриває можливість участі у виборах. Інших учасників більше не передбачається. Тож ми можемо назвати усіх 14 учасників перегонів за депутатські мандати, умовно поділивши їх на кілька категорій. Умовно, тому що лише результат виборів розставить усе по своїм місцям.

Автор: Сергій Гузь.

Фаворити перегонів: «Слуга народу», «Бджола» та ОПЗЖ

У національному вимірі серед фаворитів виборчих перегонів зараз перебувають дві протилежні політичні сили: «Слуга народу» та «Опозиційна платформа – За життя». Проте на місцевому рівні усе виглядає зовсім інакше, якщо зважити на вплив у Кам’янському партії «Бджола», яка потужно заявила про своє лідерство.

«Слуга народу»

Найбільшою інтригою останніх днів було очікування передвиборчого списку партії «Слуга народу» до міськради. Адже на минулих парламентських виборах саме ця партія зібрала більшість симпатій виборців  – 55,23 % голосів кам’янчан. І хоча результати місцевих виборів завжди суттєво відрізняються від підтримки партій на парламентських виборах, багато чого залежало від персоналій кандидатів.

Багатьох кам’янчан цей список кандидатів здивує, адже в ньому дуже багато маловідомих прізвищ. Очолює список Дмитро Шабля, який також зареєстрований кандидатом на посаду міського голови. Серед відомих раніше в місті «Слуг народу» можна назвати хіба що Артема Міняйло, дружина якого очолювала міську Зе-команду.

Потрапити у список «Слуг народу» прагнули багато міських політиків, тож місто повнилося найрізноманітнішими чутками. Проте з відомих прізвищ це вдалося зробити лише трьом. Депутат Сергій Плохоцький перейшов з «Європейської Солідарності», а його колега по міськраді Олександр Метель з «Опозиційного блоку». До них доєднався ще один відомий у місті політик та бізнесмен Дмитро Туробойський.

ОПЗЖ

Ще одна політична сила, яка претендує на місця у міськраді – партія «Опозиційна платформа – За життя». На останніх парламентських виборах ця партія отримала у нашому місті 17,25% голосів. Риторика партійних лідерів ОПЗЖ на національному рівні – опозиційна до діючої влади.

На місцевому рівні усе інакше. Багато колишніх депутатів від «Опозиційного блоку», що розколовся кілька років тому на два шматки, один з яких і утворив ОПЗЖ, сьогодні перейшли у партію «Бджола». Тож у передвиборчому списку ОПЗЖ повно новачків у політиці. Принаймні, на перший погляд.

Серед відомих в місцевій політиці прізвищ висуванців ОПЗЖ можна побачити Світлану Бенько та Володимира Селищева, йде по списках колишній керівник водоканалу часів Сафронова – Микола Проша. А от очолюють список ОПЗЖ менш відомі в місті Тетяна Чередник, Іван Антощенко та Максим Калмиков.

Партія «Бджола»

Цю політичну силу ми віднесли у фаворити не через їх успіхи на минулих парламентських виборах. Адже партія «Бджола» у виборах приймає участь вперше. Проте, на нашу думку, ця партія має найбільш потужну і досвідчену команду. В її списках найбільше політиків з досвідом депутатської роботи, керівників підприємств та громадських організацій.

Про впевненість партії, список якої очолює діючий міський голова Андрій Білоусов, говорить і той факт, що до неї у передвиборчий список потрапили відомі у місті політики, які раніше представляли у міськраді інші політичні сили. Наприклад, Юлія Полівода з «Самопомічі», Андрій Дроговоз та  Олександр Донець з «Укропу», Антон Гусєв з колишньої «БПП», Сергій Миршавка, Віталій Червняський та Іван Горбаренко з «Батьківщини».

Загалом список «Бджоли» до міськради складається з найбільш відомих широкому загалу у Кам’янському прізвищ. Як ми вже зазначили, очолює його міський голова, під №2 йде Костянтин Саусь, а під №3 голова місцевого осередку «Бджоли» Тимур Левченко.

Впевнені у підтримці «середняки»: «Європейська Солідарність», «Свобода», «Наш Край»

Наступні три партії вже мають досвід участі в місцевих виборах. Але симпатії їх електорату десь рухаються у різних напрямках, а десь пересікаються несподіваним чином. Проходження мінімального бар’єру у 5% багато в чому залежатиме від того, на чий бік схилиться виборець в останній момент: підтримає тих, за кого вже голосував, чи віддасть перевагу новачкам.

«Європейська Солідарність»

Донедавна провладна партія опинилася зараз у складному становищі. З одного боку, на центральному рівні її лідер Петро Порошенко постійно критикує нинішній курс країни. Проте на місцевому рівні осередок партії займає більш прагматичну позицію.

На останніх парламентських виборах за «ЄС» у нашому місті проголосувало лише 4,15 % виборців. Тож на цих виборах партія посилила свій список відомими у місті прихильниками Дмитра Яроша. Так, у першу трійку разом з Наталією Шкуренко та Євгеном Кітаєвим потрапив і Ростислав Винар. Є в списку і директор міського музею Наталія Буланова, відома своєю патріотичною позицією.

Очевидно, що на цих виборах партія вирішила доєднати до свого прагматизму значну долю патріотичної риторики. І якщо виборець за ці п’ять років став справді більш проукраїнський та патріотичний, це неодмінно принесе свої результати. Проте, на цьому полі «Європейська Солідарність» гратиме не одна.

ВО «Свобода»

Класичні націоналісти не приховують своїх поглядів та не змінюють своїх традицій. На ці вибори вони йдуть так само згуртованою командою, як і минулого разу. Проте, є нюанси.

Як відомо, секретарем міськради останні п’ять років був Олександр Залевський, якого цього разу висунули ще й кандидатом у міські голови. Їх представник працював і у міськвиконкомі. У певному сенсі ця партія, хоча і не була повновладною в місті, тим не менш, поділяє відповідальність за усе, що відбувалося в Кам’янському. Тож їм важко зайняти популістську нішу критики всіх і всього. 

Та, як нам здається, саме ця партія ніколи і не прагнула популізму. Це найбільш праворадикальні націоналісти у Кам’янському. Саме тут вони будуть конкурувати за виборця з «Європейською Солідарністю». Враховуючи, що на останніх парламентських виборах «Свобода» отримала лише 1,15% голосів кам’янчан у 30-му виборчому окрузі, подолати прохідний бар’єр до міськради їм буде непросто, але можливо.

Очолюють список «Свободи» відомі в місті націоналісти Олександр Замковий, Олександр Залевський та Максим Дорофєєв. Серед відомих прізвищ письменник та поет Сергій Злючий.

«Наш Край»

На минулих місцевих виборах цій партії вдалося завести у міськраду відразу трьох депутатів. Двоє з них – Сергій Коваленко і Марина Сахно – до кінця відпрацювали свій термін у фракції «Нашого Краю». Вони і зараз очолюють список партії.

Ця партія знаходиться скоріше на протилежному кінці політичного спектру, порівняно з двома попередніми, хоча і прагне зайняти нішу «центристів». Зараз партія розпочала потужну загальнонаціональну рекламу. Тут акцентують увагу на тому, що «Наш Край» – партія прагматичних, досвідчених господарників. Але у цій ніші вони не одні. Тож аби знову представники партії потрапили у міськраду, команді «Нашого Краю» доведеться багато попрацювати на виборчих округах.

(Далі буде).

Читайте також: