Екологічні проблеми Кам’янського на мапі, в словах та вчинках його мешканців

Поки одні мешканці Кам’янського обговорюють, як зробити місто чистішим та безпечнішим, інші своїми вчинками додають проблем.

Автор: Валентин Фіголь.

Про мапу екологічних інцидентів…

Інформувати про екологічні інциденти – випадки забруднення та пошкодження природних об’єктів, пропонують молодим кам’янчанам організатори екологічних лекцій в учбових закладах Кам’янського.

Еколекції для школярів проводять спільно фахівці департаменту екології та КЗ «Центр молодіжних ініціатив». Обговорюють з учнями екологічні проблеми планети та нашого міста: які є джерела забруднень природи та що з цим можна зробити. Діти кажуть, що для них екологічна безпека важлива, і одразу приміряються – а що можуть зробити особисто вони в повсякденному житті? Дехто каже, що не смітить і користується екоторбами замість пластикових пакетів.

Міське самоврядування відкрите до діалогу з молодими кам’янчанами, які хочуть зробити місто чистішим та безпечнішим, запевнив Володимир Кремінь, заступник директора департамента екології. Тому фахівці департаменту беруть участь в просвітницьких заходах серед учнівської молоді.

На лекції дітям було запропоновано не лишатись осторонь, а брати участь в очищенні довкілля. Зокрема – повідомляти про здибані ними багаття, стихійні звалища, пошкоджені зелені насадження, розлиту підозрілу рідину, тощо.

Школярам запропоновано до уваги мобільний додаток EcoHike https://www.globallogic.com/ua/key-projects/ecohike/?fbclid=IwAR0CRZV25szrIS-haqBBeUHZlUJCrofBFnWEmTDusVucjh458vtEIrWR1_M

«Додаток створений таким чином, щоб можна було саме об’єднувати людей та ставати більш екосвідомими», — розповів Андрій Омельченко, заступник директора КЗ «Центр молодіжних ініціатив». Додаток дозволяє створювати онлайн-повідомлення про екоінциденти – щоб їх бачили всі, хто долучився до системи. Додаток міг би бути корисним для представників влади, рятувальників, поліції тощо.

«Тільки з одним важливим уточненням – щоб це не перетворилося на гру «знайди сміття» й все, а щоб можна було помічати проблеми, які існують та вирішувати ці проблеми (створенням екозаходів і т.д.)», — прокоментував ідею А. Омельченко.

…та екологічний інцидент

Всього кілька днів тому на лівобережжі Кам’янського почалось встановлення нових пластикових контейнерів для побутового сміття. ТОВ «ЕКО-Сіті» — новий перевізник сміття в місті, як повідомляв «Пильний погляд».

Один контейнер вже спалили невідомі – про це повідомили користувачі фб.

Ця витівка – одна з відповідей на запитання «чому в місті нема цивілізованого розділу сміття на фракції».