Уряд дозволив роботу заводу «Рокобану». Місцева влада звертатиметься до суду

З впливом на довкілля заводу з переробки небезпечних відходів, який ТОВ «РОКОБАН» хоче збудувати в Кам’янському, все гаразд – так написано у висновку Міністерства з захисту довкілля та природних ресурсів, опублікованому 1 жовтня. Місцева влада шокована рішенням урядовців і готується подавати позов до суду.

Автор: Валентин Фіголь.

Висновок Міністерства з захисту довкілля та природних ресурсів було опубліковано в четвер: http://eia.menr.gov.ua/uploads/documents/4740/reports/BfMCmZFrAs.pdf.

Уряд висловив свою позицію по ситуації з будівництвом сміттєспалювального заводу ТОВ «РОКОБАН», проти якого громадськість та самоврядування Кам’янського виступали з минулого року.

В опублікованому документі, підписаному заступником міністра екології Р. Шахматенко, сказано, зокрема, що вплив майбутнього виробництва на довкілля є екологічно допустимим, якщо буде дотримуватись технологія виробництва…

У січні цього року, ще до введення карантину, ТОВ «Рокобан» раптово скасувало громадські слухання

Щодо технології: цікаво, що спочатку представники «РОКОБАНУ» писали, що стічні води з промислового майданчика будуть зливати в зливову каналізацію ПАО «ДНІПРОАЗОТ». «Азотівці» категорично відкараскались від такої перспективи. Тепер в міністерському документі написано, що стічні води будуть зливатись у якусь «зливову та каналізаційну систему на підставі договору з ТОВ «Адрастея» (орендодавець земельної ділянки -прим. «Пильний погляд»)». Цікаво, чи бачив хтось із міністерських посадовців там каналізаційну та зливову систему?.. І як в неї стікатимуть води з проммайданчика сміттєпереробного заводу.

Нагадаємо, «РОКОБАН» хоче збудувати завод з переробки токсичних відходів поблизу Водяної балки, в південній частині вулиці Горобця.

Міністерство ознайомилось зі зверненнями мешканців Кам’янського, які надійшли в ході громадського обговорення намірів забудовника. Звіт про обговорення опубліковано тут же: http://eia.menr.gov.ua/uploads/documents/4740/reports/cYQRFdFefY.pdf

Поки міське самоврядування та громадськість писали до Мінекології свої заперечення проти будівництва в місті ще одного екологічно небезпечного заводу, на проммайданчику, орендованому в ТОВ «Адрастея», потихеньку побудували обладнання для спалювання сміття. Представник забудовника сказав посадовцям департаменту екології, що вони заздалегідь змонтували обладнання, бо були певні, що дозвіл на виробництво буде.

«Це шок! Ми писали, аргументували свою позицію…» — прокоментував свої відчуття від рішення профільного міністерства Юрій Лисяк, директор департаменту екології Кам’янського. Він сьогодні написав доповідну на міського голову Андрія Білоусова, щоб подавати позов до суду на такий вердикт урядовців.

Міська влада кілька разів офіційно висловлювалася проти будівництва

Не забарився з реакцією і міський голова Андрій Білоусов. Вчора він зробив відкрите звернення до прем’єр-міністра країни Дениса Шмигаля та міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського.

«Незважаючи на постійні заперечення з боку Кам’янської міської ради та громади міста, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України дозволило ТОВ «Рокобан» здійснювати господарську діяльність на території міста Кам’янське. У документі, який оприлюднило міністерство, зазначено, що вплив майбутнього виробництва на довкілля є екологічно допустимим, якщо буде дотримуватись технологія виробництва, а рішення може бути скасовано, якщо під час діяльності підприємства буде виявлено значний негативний вплив на життя і здоров’я населення. Така позиція обурює громаду міста, адже ви, користуючись ситуацією з карантином та пандемією Covid-19, не провели громадські слухання з цього питання, — йдеться у заяві Андрія Білоусова. — У нашому місті й так працює багато шкідливих підприємств та дуже напружена екологічна обстановка. Саме тому я від імені усієї громади вимагаю негайно скасувати рішення, прийняте на користь ТОВ «Рокобан», та доводжу до вашого відома, що Кам’янська міська рада звертатиметься до суду з вимогою скасувати рішення, яке суперечить інтересам громади.

Ми змусимо вас враховувати думку мешканців міста!»

Наступного понеділка збирається міська екологічна комісія – нагально, саме з цього питання, розповів Ю. Лисяк.

Читайте також: