Будівництво заводу з переробки відходів в Кам’янському: міська влада проти

Будівництво заводу з переробки відходів в Кам’янському: міська влада проти

Першу спробу будівництва заводу з переробки небезпечних відходів ТОВ «Рокобан» громада Кам’янського відбила – громадські слухання не відбулися. Міське самоврядування дякує активним мешканцям за небайдужість до довкілля та власного життя.

Автор: Валентин Фіголь.

Повідомлення про проведення 23 січня на території міста громадських слухань стосовно планованої діяльності з небезпечними відходами Товариством з обмеженою відповідальністю «Рокобан» було оприлюднено в Єдиному реєстрі оцінки впливу на довкілля на сайті Міністерства енергетики та захисту довкілля України 1 листопада 2019 року. На сайті міської ради інформація про громадські слухання була опублікована  під кінець 2019 року.

З офіційного листа адміністрації Південного району міської ради (місцем провадження планової діяльності було визначено територію по пров. Баглійський, 2 на території Південного району) з’ясувалось, що ТОВ «Рокобан» не зверталося до адміністрації з проханням розмістити оголошення про проведення громадських слухань та звіту з оцінки впливу на довкілля. Сам звіт, як повідомив департамент екології Кам’янського, забудовник надав до райдержадміністрації, яка перебувала в стадії ліквідації.

Нагадаємо, в процесі своєї роботи ТОВ «Рокобан» планує провадити у місті діяльність по збиранню, перевезенню, зберіганню, обробленню та утилізації небезпечних відходів. Зокрема, спалювати медичні та інші хімічно забруднені відходи за допомогою модульного теплогенератора термічної утилізації марки ТМ-Т-3000 «OV-KZOT+О» потужністю 3 МВт.

В процесі здійснення операцій з небезпечними відходами, а саме, термічної утилізації, очікуються викиди забруднюючих речовин, зокрема:

– діоксин сірки (токсичний газ з різким удушливим запахом сірки);

– оксид вуглецю (чадний газ, смертельно небезпечний для людини);

– діоксини (високотоксичні стійкі забруднювачі);

– оксиди азоту (токсичний газ) та інших речовин.

В загальних технічних характеристиках вказано, що «на території промислового майданчика планується установка з виготовлення м’ясо-кісткового борошна», яка буде обробляти відходи тваринництва (біологічні та борорганічні відходи).

Ця інформація викликала занепокоєння керівництва міста та обурення мешканців, адже будівництво в такому екологічно напруженому місті нового, небезпечного виробництва є недопустимим.

З метою недопущення порушення законних прав громадян та будівництва у місті екологічно небезпечного виробництва департаментом екології та природних ресурсів міської ради було підготовлено зауваження до планової діяльності підприємства, які направлено до профільного міністерства енергетики та захисту довкілля України 19 листопада 2019 року та 10 січня 2020 року. Також 10 січня було направлено лист до департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації.

Громадські слухання не відбулись. Забудовник міняв місце їх проведення, люди збирались чималою делегацією, готували питання до забудовника…

У разі оголошення міністерством енергетики та захисту довкілля України про проведення нової процедури громадських обговорень з даного питання, департамент екології та природних ресурсів міської ради обіцяє одразу повідомити громаду міста про дату та місце проведення громадських слухань.

«Зі свого боку департамент екології та природних ресурсів міської ради дякує городянам за небайдуже ставлення до екологічних проблем», – сказано в офіційному повідомленні.