Яким бізнесом мріють займатись молоді люди в Кам’янському

Захистом власних бізнес-проектів завершився цикл бізнес-тренінгів Skills lab в Центрі молодіжних ініціатив Кам’янського. Курс бізнес-тренінгів для молодих кам’янчан було організовано в межах міжнародного Пакту заради молоді та Національного плану дій.

Автор: Валентин Фіголь.

Skills lab – це навчальна система, яка дозволяє молодим людям набувати навичок працевлаштування та відкриття власного бізнесу, нагадав Тарас Деркач, координатор проекту. Завдяки зусиллям по реалізації Нацплану дій, за десяток років молодіжне безробіття в Україні знизилось з 30 до 14%.

В Кам’янському 10 жовтня було завершено цикл тренінгів, під час яких молоді люди спілкувались з бізнесменами та фінансистами, відвідували діючі виробництва, вчились профорієнтації та основам ведення бізнесу.

Рівень організації навчання в нашому місті високо оцінили заступник представника Фонду Організації Об’єднаних Націй в сфері народонаселення Павло Замостян та глава правління Центру «Розвиток КСВ» Марина Саприкіна. Вони передали подяку міському голові Кам’янського Андрію Білоусову за сприяння в реалізації тренінгової програми, високий професіоналізм, підтримку молодіжних ініціатив та значний особистий внесок у розвиток підприємництва серед молоді.

На завершення навчання учасники підготували власні бізнес-проекти, які 10 жовтня було презентовано в Центрі молодіжних ініціатив.

Молоді майбутні бізнесмени крокують в ногу з часом, зауважив один з експертів, фінансовий радник Віталій Коваленко: бізнес чимдалі переходить у віртуальний простір, і молодь жваво на цей тренд відгукнулась.

Бізнес-проекти молодих кам’янчан відзначались різноманітністю. Наприклад, є бажання відкрити онлайн-торгівлю картинами. І не просто аби якими, а намальованими на замовлення клієнта художником-психологом. Побалакає такий митець з клієнтом – і намалює щось таке, що споживачу і приємно дивитись, і корисно для психічного здоров’я.

Ще один проект – віртуальна студія дизайну. В студії працюватимуть справжні дизайнери – тільки спілкування з клієнтами відбуватиметься онлайн.

Також цікава ідея – віртуальна книжкова торгівля. Причому автори бізнес-проекту збираються не просто продавати книжки, а шукати для споживачів рідкісні та старовинні фоліанти. Проект має і екологічну складову – утилізацію старих книжок як вторинну сировину.

Відповідаючи на запитання експертів, автори проектів розповідали про доходи й видатки, обговорювали переваги й недоліки своїх бізнес-ідей.

Досвід спільної роботи обов’язково знадобиться в майбутньому, зауважили експерти – незалежно від того, здійсняться сьогоднішні мрії початкуючих підприємців, чи інші, прийдешні.