Новобудова на мосту та іноземні гості на звалищі в Кам’янському

Новобудова на мосту та іноземні гості на звалищі в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь.

Будівництво нового супермаркету АТБ почалось на виїзді на міст через Дніпро з боку перехрестя проспектів Аношкіна та Шевченка. Сьогодні робітники почали демонтаж бетонних опор недобудованої транспортної розв’язки між торговими центрами «Технополісом» та «Меркурієм». Бетонні конструкції – комунальне майно, списане на минулій сесії міськради. Ділянка землі під будівництво нового магазину була продана депутатами ще торік.

Сьогодні наше місто відвідали учасники міжнародної екологічної конференції, що почалась вчора в Дніпрі.

Учасники конференції на чолі з консулом Німеччини Вольфгангом Мьоссінгером відвідали кілька місць, які, на думку місцевих екологів, демонструють адаптацію Кам’янського до змін клімату. Наше місто, якщо міськрада прийме Програму дій з адаптації до кліматичних змін, буде першим в Україні, в якого з’явиться такий документ.

 

Делегація почала екскурсію з огляду центрального парку Кам’янського. В парку позаторік відбувся капітальний ремонт, який коштував 3 мільйони євро, розповів гостям Володимир Кремінь, заступник начальника міську правління з охорони довкілля. В парку люди ховаються від спеки, зазначив посадовець. На території парку забагато місць, де немає затінку, зауважив В. Мьоссінгер. Гості цікавились, які рослини посаджені в парку. Рослини підбирались з розрахунку на те, щоб добре прижитись в місцевому кліматі, пояснив В. Кремінь.

Під час екскурсії парком до пана Креміня звернувся мешканець міста, що назвався Миколою. Він розповів, що мешкає на вулиці Гастелло, біля санаторія «Дніпровського». У них вже 2 місяці повз житлові будинки течуть каналізаційні стоки: санаторій не працює, тому не працює каналізаційна насосна, яка раніше обслуговувала цей район селища Романкове. «Якщо ніхто не приїде та не зробить так, щоб лайно не текло вулицею, то ми викотимо на дорогу сміттєві контейнери та перегородимо проїжджу частину!» – поділився планами Микола. Каналізаційна насосна в Романковому – парафія департаменту ЖКГ, пояснив В. Кремінь, і пообіцяв донести до колег біду мешканців вулиці Гастелло.

 

Потім учасники конференції поїхали на лівобережжя. Там, в районі проспекту Металургів, на 3-му мікрорайоні, вони подивились, як кам’янчани помпою прочищають комунікації зливової каналізації. Ці роботи по місту проводять фахівці приватного підприємства «Акватех». Помпа, як пояснив Ігор, представник «Акватеха», створює тиск в трубах, яким пробиває затори, завдяки чому зливові стоки вільно рухаються до місця скидання їх в прорізний дренажний канал. Якщо цього не робити, стічні води будуть накопичуватись у дворах і підмивати житлові будинки, наголосили місцеві екологи.

Наостанок делегати відвідали міське звалище, де будується сучасний полігон для складування твердих побутових відходів. Гості побачили, як поливальна машина гасить палаюче сміття. Такі пожежі виникають в різних місцях звалища час від часу, пояснив Артур Круть, директор підприємства, яке опікується звалищем.

Полігон частково збудований, зупинка – за ділянкою сортування сміття, без чого сенсу в новобудові немає, зазначив А. Круть.

Делегати розпитали про те, як буде влаштовано полігон, куди діватимуться дренажні води тощо.

Після екскурсії учасники поїхали підводити підсумки кліматоадаптивних заходів, які вони побачили в Кам’янському.

Тимчасом на базі 7-ої державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області співробітники ДСНС провели екскурсію для дітей, які перебувають у пришкільних таборах літнього відпочинку.

Метою заходу стало ознайомлення дітей з найнебезпечнішою, але такою необхідною професією, як «рятувальник», а також навчання підростаючого покоління правилам безпеки життєдіяльності. Співробітники ДСНС продемонстрували дітлахам бойовий одяг та пожежно-технічне обладнання, яке необхідне для гасіння пожеж, звільнення людей з-під завалів, під час аварій, дорожньо-транспортних пригод тощо. Також хлопчики та навіть дівчатка мали змогу потримати в руках пожежний ствол і спробувати подати воду.