Вибори до Кам’янської райради: менш азартні, але більш непередбачувані

Вибори до Кам’янської райради: менш азартні, але більш непередбачувані

Як і передбачав «Пильний погляд», вибори до Кам’янської районної ради проходять у місті з меншими політичними баталіями, ніж до інших органів влади. Можливо, за райраду не ламають списів тому, що досі достеменно невідомо як нові райради працюватимуть і з якими повноваженнями. Та попри відсутність політичного азарту, результати саме цих виборів будуть найбільш непередбачуваними. Змагаються за місця в райраду аж 10 партій, в списках яких чимало відомих кам’янчан.

Автор: Сергій Гузь.

Половину райради оберуть у нас

Вибори до Кам’янської районної ради відбуватимуться у 6  територіальних виборчих округах (ТВО). Проте не варто їх плутати з такою ж кількістю ТВО на виборах до Кам’янської міськради. Адже в останньому випадку усі ТВО знаходяться в межах міста, тоді як на виборах до райради лише 3 округи припадають на Кам’янське.

Так, округ №1 з виборів до райради охоплює Південний район, Карнаухівку та селище Світле. Округ №2 поширюється на Заводьский район міста, а округ №3 на Дніпровський район Кам’янського.

Три інші виборчі округи до райради знаходяться за межами Камянського. Округ №4 охоплює виборців Пятихаток та Вільногірська, селищ Саксагань, Вишневе та Лихівка. До округу №5 увійшли місто Жовті Води та селище Марянка. А округ №6 включає виборців міст Верхівцеве та Верхньодніпровськ, селищ Кринички, Божедарівка та Затишне.

Очевидно, що для висуванців з нашого міста основна боротьба за мандати розгорнеться на перших трьох округах. І тут на результат впливатиме виборча ситуація в самому Кам’янському. Проте, дехто з висуванців нашого міста балотується і в інших ТВО до райради. А от там більше значення матиме не стільки політична відомість самого кандидата (особливо якщо він не переймався агітацією), скільки політичної сили, яка його представляє.

Партій менше, але не кандидатів

Нагадаємо, що до Кам’янської райради обиратимуть 54 депутати (по 9 на округ). Таким чином в Кам’янському може бути обрана щонайменше половина райради – 27 депутатів. Другу половину депутатів обиратимуть або в інших округах за межами міста, або ж з загальних партійних списків.

Всього у виборах до Кам’янської райради приймають участь 10 партій та 469 кандидатів у депутати. Це найбільша кількість партій, що змагаються за місця у райрадах нашої області, та третя за чисельністю кількість кандидатів у райради (більше кандидатів тільки на виборах до Дніпровської та Криворізької райрад, але там обирають по 64 депутати).

 Вибори до райради відбуватимуться за тим же принципом відкритих партійних списків. Тобто, обирати можна буде не тільки партію, але й конкретного кандидата від партії.

Наразі немає рейтингів, які б показали шанси партій та потенційну кількість місць, що вони могли б отримати. Проте очевидно, що чим більша кількість виборців охоплюється, тим суттєвішим буде вплив на результат рейтингу загальнонаціональних партій.

В той же час, враховуючи, що майже половина місць до райради обирається у Кам’янському, а інша в межах району області, то на результат впливатиме і популярність місцевих чи регіональних  політичних об’єднань: «Бджола», «Українська перспектива», «Пропозиція» та «За майбутнє». І хоча останні три партії позиціонують себе, як загальноукраїнські, очевидно, що за рахунок прив’язки до екс-губернатора Олександра Вілкула, мера Дніпра Бориса Філатова та дніпровського бізнесмена Ігоря Коломойського – ці партії матимуть значну популярність саме в нашій області (а значить і в містах, де обиратимуть депутатів райради).

Хто йде по спискам

Далі ми представимо партії у тому порядку, як вони розміщені на сайті ЦВК. А також поглянемо на їх кандидатів, що висуваються у трьох ТВО саме в нашому місті.

ПП «Бджола» зареєструвала 53 кандидати в усіх округа району. Першим кандидатом, який потрапить до райради у разі подолання партією 5% бар’єру, зареєстрований Олександр Чернишов, чинний перший заступник міського голови. У списку партії багато відомих кам’янчан: Олег Максименко, Галина Залога, Ірина Краюшкіна, Олександр Кірпа, Руслан Бондаренко та інші. Дехто з відомих членів «Бджоли» ризикнув висуватись навіть в інших округах, як от Олександр Галкін, директор лівобережного парку, чи Жаннета Сокуренко, керівник кіноконцертного залу «Мир».

«Блок Вілкула «Українська перспектива» – має 45 кандидатів, першим номером – Артем Дідух, директор з безпеки Кам’янського міськводоканалу. Схоже, що більшість своїх відомих у місті кандидатів партія кинула на вибори до міськради, не надто сподіваючись на місця у районі.

ВО «Батьківщина» зареєструвала 46 кандидатів. Майже сенсацією є висування від цієї партії першим номером – останнього головного ідеолога міської організації КПСС – Олега Миколайовича Плахотніка. Останні роки він практично не приймав публічної участі в політичному житті міста. Тож тепер майже вся родина Плахотників має гарантовані місця для потрапляння в депутати місцевої і районної рад. Головне, щоб партія набрала більше 5% голосів.

ВО «Свобода» висунула до райради найменшу кількість кандидатів – 38 осіб. Першим номером йде маловідомий широкому загалу Дмитро Кондрашкін. Зате у списку є відомі в місті націоналісти: дружина секретаря міськради та волонтерка Олена Залевська,  член міськвиконкому Іван Омельяненко, ветеран АТО Юрій Лазарьонок та інші.

ПП «Європейська солідарність» теж висунула мінімальну кількість кандидатів – 38 осіб. Зате на чолі списку голова місцевого осередку партії Євген Китаєв. Серед відомих кам’янчан у списку директор музею Наталія Буланова, начальник відділу зв’язків з громадськістю міськради Ігор Задорожний та інші.

ПП «За майбутнє» заявила у списку 54 кандидатів. Першим номером йде екс-нардеп Валентин Дідич, який сьогодні працює головним радником гендиректора Кам’янського водоканалу. У першій десятці списку аж девять осіб – працівники АТ «Дніпроазот». Очевидно, найбільше підприємство зробило ставку на проходження своїх депутатів за списками саме цієї партії.

ПП «Наш край» зареєструвала 46 кандидатів, на чолі з першим номером Дмитром Андрушко. Ця політсила позиціонує себе, як партія господарників. Тож не дивно, що в списку багато керівників підприємств та установ з району. Серед відомих у місті осіб по спискам партії йдуть депутат міськради попереднього скликання  Гліб Морохов та молодий, але вже відомий широкому загалу, журналіст Олександр Куцевол (останнього більше знають за творчим псевдонімом Хендрікс).

ПП «Опозиційна платформа – за життя» висунула максимальну кількість – 54 кандидати. На чолі списку представник департаменту комунальної власності міськради Сергій Жилко. У цьому ж списку його керівник Максим Калмиков, заступники директора департаменту Олеся Селищева,  Ольга Кузменко та Сергій Кісліцин, та начальник юрвідділу департаменту Ольга Московська. Усього в списку аж 8 представників цього департаменту.

ПП «Пропозиція» зареєструвала 41 кандидата до райради, на чолі з Тетяною Ярцевою, директором ПП «Баглій – XI». Відомих місцевих політиків в списку немає, зате є ціла низка працівників рекламного відділу газети «Событие» (нині «Событие сегодня»), та її колишній співвласник Юрій Зайцев.

ПП «Слуга народу» теж висунула максимальну кількість кандидатів – 54. На чолі списку ще один Шабля – Олександр Ігорович (на відміну від Дмитра Ігоровича, який балотується на чолі списку до міськради). Серед відомих у місті політиків до райради балотуються ті самі, що й у міськраду від «Слуги народу»: ексопоблоківець Олександр Метель та колишній прихильник Порошенко Сергій Плохоцький. Є у списку і Дмитро Туробойський.

Хто з цих партій та висунутих ними кандидатів переможе – дізнаємося вже за тиждень, коли будуть підведені підсумки голосування.