Аматорське озеленення, заміна трамвайної колії та «сезонна» пожежа в Кам’янському

Аматорське озеленення, заміна трамвайної колії та «сезонна» пожежа в Кам’янському

Посадка молодіжної алеї на лівобережному житловому масиві – одна з акцій озеленення території міста руками його мешканців.

Ще одна прикмета осені – початок пожеж у покинутих будівлях, де люди гріються, розпалюючи багаття.

Автор: Валентин Фіголь.

Молодіжну алею посадили сьогодні на лівобережжі, в алеї позаду кіноконцертного комплексу «Мир».

Півсотні дерев посадили фахівці та волонтери Центру молодіжних ініціатив за участю міського голови Андрія Білоусова та посадовців департаменту екології. Саджанці було надано департаментом екології та благодійниками, розповіли учасники акції.

«Саджали городину скандинавську – вона якраз не буде підпирати електродроти і пташкам взимку буде що поклювати», – пояснили молоді кам’янчани.

«Нам дають приміщення під офіс в будівлі кіноконцертного комплексу «Мир», – розповів Андрій Омельченко, фахівець Центру. – Ось колеги й захотіли озеленити територію біля офісу, зробити молодіжну алею. Дерев в Кам’янському забагато не буває!». Вони й доглядатимуть за саджанцями, зазначив А. Омельченко.

«Колись у цьому сквері ми навели лад, змонтували нову лінію освітлення, встановили стовпи. На зелених зонах бракувало дерев, тому сьогодні разом з нашою молоддю та активістами Центру молодіжних ініціатив ми висадили молоді горобини, щоб озеленити територію. Крім того, я перевірив хід ремонтних робіт в одному з приміщень кінотеатру «Мир», де приблизно через два тижні ми відкриємо хаб для молоді, яка проживає на лівому березі», – прокоментував акцію Андрій Білоусов.

Посадка молодіжної алеї – одна з акцій в рамках глобального екологічного проєкту «Озеленення України», який почався 17 жовтня по всій території України.

Організатори наголошують, що висадка дерев – це найпростіший і найдієвіший спосіб боротьби з кліматичними змінами, які відчувають всі.

Посадка дерев – не єдина сезонна подія в Кам’янському. Пожежу в покинутому гуртожитку на розі вулиці Республіканської та провулку Матросова теж можна назвати сезонним явищем. Диму цього разу виявилось більше, ніж вогню. Рятувальники не квапились із висновками, але виглядало на те, що хтось розпалив багаття в спорожнілому будинку, і то необережно…

Такі пожежі типові для будь якої пори року: в таких будівлях збираються волоцюги та поціновувачі своєрідної романтики, часто влаштовують багаття і, зрештою, пожежі. Але з настанням холодів подібні випадки стають справжньою морокою для пожежних. Бо візитери романтичних руїн частіше розпалюють свої вогні, гріючись та готуючи їжу.

Нарешті, ще одна сьогоднішня подія – робітники КП «Транспорт» міняли трамвайну колію в районі Баглію, в бік колишнього трамвайного депо №2. Через це трамвай маршруту №2 ходив лише до диспетчерської біля депо.

«Щоб не заважати пасажирам, раз на тиждень поза часом пік перекривати рух на 3-4 години і міняти по 25 метрів рейок», – розповів Іван Горбаренко, директор КП «Транспорт».