Каратисти Дніпропетровщини вчаться битись у чотирикратного чемпіона світу в Кам’янському

Каратисти Дніпропетровщини вчаться битись у чотирикратного чемпіона світу в Кам’янському

Каратисти Дніпровського бранчу Кіокушин-кан карате вчаться майстерно битись у Артура Арушаняна, чотирикратного чемпіона світу з Вірменії, який вже вдруге приїжджає для цього в Кам’янське.

Автор: Валентин Фіголь.

Зимова учбово-тренувальна школа Дніпровського бранчу «Кіокушин-кан стандарт» проводиться цими днями в Кам’янському. Вже вдруге тренувати бійців Дніпропетровщини приїжджає один з найрезультативніших каратистів світу, чотирикратний чемпіон світу Артур Арушанян, спортсмен з Вірменії.

Зимові школи в Кам’янському проходять щороку з ініціативи міської федерації Кіокушин-кан карате, починаючи з 2018 року. Мета проведення – стандартизація техніки каратистів, підвищення їхньої кваліфікації, розповів керівник школи шихан Андрій Щиголєв (чорний пояс, 5 дан).

Як і торік, повчити каратистів Дніпропетровщини битись приїхав багаторазовий чемпіон світу та Європи А. Арушанян. Його місія – поділитись з українськими колегами прийомами ефективного бою (куміте).

«Видно, що бійці працювали з технікою, яку я давав торік, – аналізує А. Арушанян результати торішньої зимової школи. – Видно вогник в очах, бажання спарингувати краще».

«Карате змінюється, еволюціонує, – розповів Євген Колішевський, голова Кам’янської федерації Кіокушин-кан карате. – В епоху високих швидкостей Кіокушин-кан теж стає більш рухливим видом єдиноборств. Бійці більше маневрують, намагаючись менше підставлятись під удари. Отже, постійно коригується й підготовка спортсменів».

Каратисти Дніпропетровщини вчаться битись у чотирикратного чемпіона світу в Кам’янському - ФОТО

В єдиноборствах не все вирішують фізичні дані й підготовка, зауважують тренери: важливі також бойовий дух, воля до перемоги. І цьому теж навчає зимова школа – тут поряд тренуються бійці різного віку та рівня підготовки, навчаючись одне в одного.

«Правильна мотивація, психологічний настрій допомагає перемагати, – акцентував пан Артур. – Я, наприклад, перемагаю заради слави свого народу».

Каратисти Дніпропетровщини вчаться битись у чотирикратного чемпіона світу в Кам’янському - ФОТО

Втім, відзначають тренери, чемпіонство – не єдина мотивація до занять карате. Адже, за визначенням класиків єдиноборств, карате – більше, ніж спорт, це система виховання гармонійної особистості.

«Той, хто старанно тренується – вже чемпіон, адже він щоразу перемагає себе, свою пасивність!» – зауважив Олександр Наконечний, тренер з карате.