Як голосуватимемо та обиратимемо владу у Кам’янському

Як голосуватимемо та обиратимемо владу у Кам’янському

Залишилося менше тижня до найважливішої події у житті громади Кам’янського – обрання місцевих органів влади. Вже 25 жовтня нам доведеться заповнити щонайменше 4 виборчі бюлетені та визначити тих, кому ми надалі доручимо керувати нашим спільним майном та розвитком міста чи регіону. Тож «Пильний погляд» вирішив ще раз нагадати, як будемо голосувати цього разу, адже правила змінилися з моменту минулих виборів. Відповідно, змінилася і процедура підрахунку голосів.

Автор: Сергій Гузь.

Нові та старі бюлетені

На виборах 25 жовтня кожен виборець міста отримає три нових бюлетені, та один звичайний. Останній стосуватиметься виборів міського голови. Тут усе просто – потрібно буде поставити галочку напроти того кандидата на посаду міського голови, якого ви хочете обрати.

З виборами депутатів обласної, міської та районної рад – усе складніше. Як ви можете побачити на зразку, тут виборцям пропонується зробити відразу дві відмітки.

По-перше, ви обираєте територіальний список партії, кандидатів якої підтримуєте. Для цього потрібно поставити відмітку (плюсик або галочку) у першому віконці бюлетеню, навпроти партії.

Варіант правильного заповнення

По-друге, ви можете підтримати конкретного кандидата в депутати від цієї партії, список яких буде праворуч від назви партії. Обирати можна тільки тих депутатів від цієї партії, які балотуються саме по вашому виборчому округу.

Використовуйте напис цифр, як на поштовому конверті

Що робити, якщо партія вам подобається, але ви хотіли б підтримати іншого кандидата від цієї політ сили, який висунувся на іншому окрузі? На жаль, такий варіант підтримки неможливий. Ви можете віддати свій голос лише за список партії, не позначаючи нікого з кандидатів на вашому окрузі. Але і в цьому разі спочатку будуть розподілені мандати на окрузі, і лише після цього ті голоси, що залишились нерозподіленимими – підуть на підтримку загального списку партії в місті, районі чи області.

Відповідно до Виборчого кодексу, якщо ви поставите номер кандидата, який не існує у списку (наприклад, кандидатів від партії на окрузі лише 5, а ви вписали 6), то такий голос теж піде в загальний залік територіального списку партії.

В усіх інших випадках: якщо відмітили одну партію, а кандидата з іншої партії, чи взагалі не поставили позначку навпроти партії, або неправильно вписали цифри – ваш голос не буде зарахований. Тож перед голосуванням радимо вже на виборчій дільниці ще раз уважно переглянути рекомендації щодо заповнення нових бюлетенів.

Не забудьте захопити маску, рукавички та власну ручку. Та будьте готові, що на дільниці вам можуть виміряти температуру.

(далі буде).