Бійка біля АТБ в Кам’янському: адвокати вимагають закриття торішньої справи

Бійка біля АТБ в Кам’янському: адвокати вимагають закриття торішньої справи

Адвокати підсудного у справі про побиття співробітника приватного охоронного підприємства в травні 2019 року біля магазину АТБ на БАМі вимагають, щоб суддя закрила справу проти їх підсудного через порушення закону під час досудового розслідування.

Автор: Валентин Фіголь.

Справа, про яку вже писав «Пильний погляд», набуває ознак судового скандалу. Адвокати підсудного стверджують, що поліція та прокуратура порушили закон при досудовому розслідуванні торішнього інциденту, а через це справу треба закривати та повертати до поліції – хай розслідує побиття і шукає, хто травмував потерпілого охоронця.

Інцидент, про який піде мова, трапився ввечері 20 травня 2019 року. Біля АТБ на БАМі побилися група молодих місцевих мешканців і співробітники охоронного підприємства. Під час бійки один з охоронців отримав травму голови.

В завданні потерпілому тяжких тілесних ушкоджень підозрюється Дмитро К. Дмитро заявляє, що не бив потерпілого і не бачив, коли той отримав травму.

За неофіційними даними, за час розслідування цієї справи в поліції її передавали трьом чи чотирьом слідчим. Перша слідча по справі звільнилась з поліції через кілька тижнів після вручення підозри нинішньому обвинувачуваному. 

Досудове розслідування тяглося до весни 2020 року. Дмитра, за його словами, тільки восени 2019 року вперше запросили до Південного райвідділення поліції. Спершу як свідка. Потім якось вийшло, що потерпілий почав міняти свої свідчення… і в грудні 2019-го Дмитрові оголосили про підозру в тому, що це він вдарив по голові охоронця.

За попередньою інформацією, ніхто не бачив, як потерпілий отримав травму. Потерпілий теж не бачив, хто його вдарив по голові.

«Як у них виходить, що це я вдарив охоронця по голові – не розумію!» – коментує Дмитро витівки поліцейських слідчих.

Судове засідання 23 жовтня почалось з того, що адвокати підсудного заявили відвід представнику обвинувачення. Причина – той факт, що співробітник прокуратури, який представляє обвинувачення, сам наразі перебуває під слідством.

Ще під час досудового розслідування справи адвокат підозрюваного почав вимагати проведення слідчих дій: нехай поліцаї допитають одночасно підозрюваного та потерпілого, підозрюваного та кожного зі свідків. Але поліцейські слідчі проігнорували вимоги адвоката.

Підозрюваний звернувся до суду, щоб змусити слідчих провести одночасні допити з потерпілим та свідками. Суд ухвалив провести слідчі дії, однак поліцаї та працівники прокуратури, які здійснювали процесуальне керівництво над розслідуванням, проігнорували судову ухвалу.

За цим фактом Державне бюро розслідувань наразі проводить розслідування злочинної бездіяльності групи прокурорів.

Отже, на думку адвоката, представник обвинувачення, відносно якого відкрите кримінальне провадження за фактом злочинної бездіяльності, не може підтримувати обвинувачення саме в цій справі.

Представник прокуратури заявив, що він не знав про кримінальне провадження щодо нього. Він пояснив, що був в групі прокурорів, яка наглядала за досудовим розслідуванням бійки, але нічого не робив. Раз кримінальне провадження щодо нього ще не завершено – значить, нема підстав стверджувати про його неупередженість.

Суддя Бистрова підтримала позицію обвинувачення і не стала відводити прокурора.

Потім захист висунув клопотання про закриття судової справи стосовно Дмитра К. через порушення закону, вчинені під час досудового розгляду.

Окрім раніше зазначеного небажання поліцаїв проводити слідчі дії, адвокати акцентували увагу суду на порушеннях процедури досудового розслідування.

Так, в лютому 2020 року, коли закінчився відведений законом термін розслідування, слідча на прізвище Береза (слідча Агєєва, яка починала вести справу і яка в грудні 2019 року визнала Дмитра К. підозрюваним в побитті охоронця, вже звільнилась зі служби в поліції) самовільно поновила досудове розслідування своєю постановою – нехтуючи передбаченою законом процедурою.

Таким чином, на переконання захисту, досудове розслідування інциденту поліція та прокуратура проводили з суттєвими порушеннями закону. Отже, у захисту є обгрунтовані сумніви в об’єктивності розслідування.

Відтак захист висунув клопотання, щоб суд закрив справу стосовно Дмитра К. і повернув справу про побиття охоронця до поліції – хай заново шукають винного.

Представник прокуратури заявив, що йому потрібен час на ознайомлення з аргументами захисту і підготовку відповіді. Суд зробив паузу в розгляді справи, призначивши наступне засідання на 20 листопада. Там і має бути вирішено, чи закриватиме суд кримінальну справу проти Дмитра К.