Місцеві вибори в Кам’янському: тиша та квола явка (оновлено 21:00)

Місцеві вибори в Кам’янському: тиша та квола явка (оновлено 21:00)

Вибори в місті проходять відносно спокійно, без скандалів та суттєвих порушень закону. Людей поки що проголосувало небагато, відзначають спостерігачі на дільницях.

Автор: Валентин Фіголь, Сергій Гузь.

21:00. В Кам’янському триває підрахунок голосів. Загалом у виборах приняли участь трохи більше 32% виборців. У Дніпровському районі міста участь в голосуванні прийняли 33,75% виборців, в Заводському районі – 32,87%, в Південному районі – 31%. Всього, за попередніми даними, у виборах взяли участь 58 763 виборця.

Нагадаємо, вибори до міської ради відбуваються за пропорційною системою в відкритими списками. Аби партія потрапила до ради, вона повинна набрати не менше 5% голосів виборців. Враховуючи попередні результати голосування можна порахувати, що у раду пройдуть ті партії, які наберуть не менше 2 938 голосів.

18.00. Станом на 16.00 у місцевих виборах прийняли участь близько 25% виборців Кам’янського. Найбільше виборців проголосували у Дніпровському районі – 16 111 осіб (25,72%), найменше у Південному районі – 13 893 виборця (24,05%). У Заводському районі на зазначений час проголосували 14 820 виборців (24,71%).

За прогнозами експертів, цього року явка на виборах очікується значно нижчою, ніж на попередніх парламентських та президентських виборах і в цілому по країні очікується на рівні 35%.

14.00. До полудня на місцеві вибори в Кам’янському прийшли десь трохи більше 10% виборців – таку явку досвідчені спостерігачі називають низькою.

Досі не зафіксовано критичних порушень закону під час голосування.

Вранці до поліції надійшло повідомлення про те, що на одній із виборчих дільниць чоловік пошкодив власний бюлетень для голосування. Відносно 60-річного чоловіка був складений адміністративний протокол за ст. 212-23 КУпАП (пошкодження, приховування, знищення свого виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі або винесення його за межі приміщення для голосування).

На іншій виборчій дільниці було зафіксовано випадок фотографування виборчого бюлетеню – це також порушення закону. Члени виборчкому та поліцейські склали акт про порушення.

Паралельно виборам в місті відбувається опитування «5 питань від президента». Волонтери з контейнерами для заповнених анкет стоять біля виборчих ділянок. До речі, мешканці міста повідомляють, що не біля всіх ділянок можна їх знайти.

Поки що ніхто не скаржився, щоб волонтери до когось чіплялись із опитуванням: хто хоче – підходить сам і відповідає на 5 питань від президента. Але вже є випадки, коли виборці звертались до поліцейських, щоб перевірити законність опитування.

Соцопитування після голосування не порушують закон – про це вчора публічно заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.