Таємничий струмочок в центрі Кам’янського: нізвідки і в нікуди

Таємничий струмочок в центрі Кам’янського: нізвідки і в нікуди

То зникає в міській каналізації, то знову дзюрчить провулком Матросова струмок води, який витікає невідомо звідки. Можливо, це невідоме раніше джерело грунтових вод, що пробилось посеред депресивного району.

Автор: Валентин Фіголь.

Таємниче джерело води тече провулком Матросова більше десятка років поспіль. Вода витікає з-під землі десь біля північно-східного рогу покинутого будинку на розі вулиці Республіканської та провулку Матросова – якраз за будівлею колишньої крамниці «1001 мелочь». І тече провулком Матросова вниз, до вулиці Матросова.

Іноді струмок пересихає: вода пробивається до люку міської каналізації в 20 метрах від джерела і пірнає в каналізацію. Але після сильних дощів русло струмка замулюється і вода знову продовжує свій шлях поверхнею землі повз житлові будинки і забуте профтехучилище. Так востаннє трапилось в жовтні. А днями вода знову проточила собі русло до якоїсь дірки в комунікаціях, і тепер пірнає туди – півсотнею метрів нижче провулком Матросова.

Це не виток з міської водопостачальної системи – так щоразу відповідали комунальники на запитання місцевих мешканців та журналістів. Лабораторія міськводоканалу перевіряла воду зі струмка: в ній нема хлорки, отже – це не питна вода з труб водопостачання.

Можливо, це вихід на поверхню грунтових вод, висували припущення комунальники років 3 тому. Фахівці міськуправління екології тоді обіцяли розібратись – що це за підземне джерело в центрі міста. Міськводоканал поміняв власника, міськуправління екології стало департаментом і поміняло очільників. А загадковий струмочок в провулку Матросова так і дзюрчить нізвідки і в нікуди.

«Там же навкруги депресивний район – руїни гуртожитків, безлад з власниками!..» – охарактеризувала територію протікання невідомого струмка Юлія Саєнко, керівник міського управління архітектури Кам’янського. Розмова йшла про те, чи не можна якось використати джерело підземної води – зробити якусь штучну водойму для прикраси, наприклад.